طبس مقصد چهارمین سفر استاندار خراسان جنوبی/تسریع در روند احداث بیمارستان و تجهیز آشیانه بالگرد اورژانس مطالبه شد

استاندار خراسان جنوبی در چهارمین سفر شهرستانی خود از پروژه در دست اجرای آشیانه بالگرد اورژانس هوایی طبس، تصفیه خانه و بررسی نحوه تأمین آب شهر، طرح اقدام ملی مسکن، اداره کل راه آهن شرق و پروژه بیمارستان دوم طبس بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، “جواد قناعت” امروز در چهارمین سفر شهرستانی خود وارد طبس شد، با هدف اطلاع از شرایط موجود و بررسی راهکارهای افزایش حجم آب تزریقی به شبکه شهر از این مجموعه بازدید کرد و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی در این بازدید توضیحات لازم را ارائه داد.

تصفیه‌خانه آب شرب طبس با ظرفیت ۲۰۰ لیتر در ثانیه، سال ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسید و شامل بخش اصلی تصفیه‌خانه به همراه ۲ مخزن متعادل‌کننده به حجم هر کدام هزار و ۵۰۰ مترمکعب است.

آب خام موردنیاز تصفیه‌خانه از ذخیره سد نهرین طبس با خط انتقالی به طول تقریبی ۱۲ کیلومتر تامین می‌شود و علاوه بر این خط انتقال آب سد “دره بید” نیز به تصفیه‌خانه متصل شده است.

اصلاح خط انتقال آب از سد دره بید طبس، انتقال آب از نیروگاه زغال‌سنگ سوز، حفر چهار حلقه چاه در دشت‌های طبس، تامین آب از طریق چاه‌های ژرف و تامین آب مورد نیاز صنایع و معادن از خط انتقال آب خلیج فارس از جمله راهکارهای کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت پیشنهادی برای افزایش آب شهر طبس است.

استاندار خراسان جنوبی روند تامین آب شهر طبس را بررسی کرد

تجهیز آشیانه بالگرد اورژانس طبس در بازدید استاندار مطالبه شد

تجهیز آشیانه بالگرد اورژانس هوایی طبس از جمله مطالبات مسوولان این شهرستان است که در بازدید استاندار خراسان جنوبی از محل اجرای پروژه، مطرح شد.

استاندار خراسان جنوبی روز پنجشنبه در ادامه چهارمین سفر شهرستانی خود از پروژه در دست اجرای آشیانه بالگرد اورژانس هوایی طبس بازدید کرد.

آشیانه بالگرد اورژانس هوایی از جمله پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان طبس که در راستای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار بالگرد اورژانس هوایی در حال احداث است.

تجهیز این آشیانه به جرثقیل سقفی و سامانه اعلان حریق، محوطه‌سازی و احداث پارکینگ از جمله مطالبات مسوولان شهرستان است که همزمان با حضور استاندار در محل اجرای پروژه، مطرح و بر پیگیری این موارد تا حصول نتیجه تاکید شد.

 

نیاز ۱۲۵ میلیارد تومانی بیمارستان طبس

جواد قناعت با توجه به نیاز این شهرستان و مطالبه مردم مبنی بر تسریع در روند احداث و تجهیز بیمارستان دوم طبس و به منظور بررسی شرایط موجود از این پروژه هم بازدید کرد.

قرارداد اجرای این پروژه طبق تفاهم‌نامه چهار جانبه مجمع خیرین سلامت، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، شرکت زغال‌سنگ پروده طبس و شرکت پیمانکار در سال ۱۳۹۸ منعقد شد و براساس این تفاهم‌نامه، شرکت زغال‌سنگ پروده به نمایندگی از هلدینگ شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی)، تامین اعتبار پروژه را در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود برعهده گرفته است.

تکمیل و تجهیز بیمارستان و تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن در حوزه وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و این بیمارستان که شامل اورژانس و بخش‌های متعدد تخصصی و فوق تخصصی خواهد بود، در طرح اولیه ۱۰۰ تختخوابی در نظر گرفته شده اما افزایش تخت‌های آن پیش‌بینی شده است.

بیمارستان دوم شهر طبس با زیربنای‌ ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع در چهار طبقه ‌تا ‌پایان ‌مرحله ‌سفت‌کاری‌ ۱۲۵ میلیارد تومان‌ اعتبار نیاز دارد.‌

استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به طبس از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان با هدف بررسی راهکارهای رفع موانع موجود و شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه بازدید کرد.

براساس اعلام مسوولان مربوطه در شهرستان طبس تعداد ۶ هزار و ۵۳ نفر در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند و دستگاه‌های متولی زمین لازم را برای هزار و ۵۰۴ نفر تامین کرده‌اند.

این پروژه‌ها در مناطق مختلف و با درصد پیشرفت متفاوت در حال اجراست که تامین زیرساخت‌ها و تسریع در روند آماده‌سازی اراضی از جمله درخواست‌های در این شهرستان برای طرح اقدام ملی مسکن است.

بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه احداث باند دوم محور طبس – بشرویه برنامه دیگر این سفر بود که به منظور اطلاع از روند اجرای کار و میزان پیشرفت پروژه انجام شد.

پروژه احداث باند دوم محور طبس – بشرویه با هدف بهسازی ورودی طبس از مسیر ده‌محمد در دست اقدام است.

طول این محور ۱۲۰ کیلومتر است که ۷۵ کیلومتر آن در داخل حوزه شهرستان طبس قرار دارد و در حال حاضر فقط ۲ کیلومتر باند دوم در این محور احداث شده است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه برنامه های سفر یک روزه خود به شهرستان طبس، از اداره کل راه آهن شرق و فردوگاه با هدف بررسی میدانی و پاسخ به مطالبات مردمی مبنی بر توسعه زیرساخت ها و همچنین برنامه ریزی برای افزایش پروازها صورت گرفت.

 

اداره کل راه آهن شرق دارای ۹۵۰ کیلومتر خط شامل ۷۷۶ کیلومتر خط اصلی، ۷۴ کیلومتر خطوط انشعابی و ۹ کیلومتر خطوط فرعی بارگیری صنعتی تجاری ، ۹۱ کیلومتر خطوط فرعی مانوری ایستگاهی و مجموعاً ۳۹ ایستگاه باری و مسافری است.

هدف از احداث اداره کل راه آهن شرق، برقراری ارتباط نزدیکتر بین کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس با کاهش هزار کیلومتری طول مسیر و تقلیل زمان سیر قطارها، کاهش هزینه حمل و نقل کالاهای ترانزیتی و افزایش سهم ترانزیت و درآمد ارزی کشور از حمل و نقل بین المللی کالا و نیز برقراری زمینه اتصال و حمل ریلی محمولات کارخانجات و معادن موجود در منطقه می باشد.

از جمله مطالبات شهرستان در راستای توسعه شرایط موجود این راه آهن، راه اندازی قطار محلی طبس- مشهد به صورت یک روز درمیان، اصلاح برنامه زمان بندی سرویس دهی قطار طبس- تهران به صورت یک روز در میان و جذب سرمایه گذار جهت ایجاد صنایع جوار ریلی می باشد.

فرودگاه شهدای طبس در سال ۷۲ در قلب كوير ايران افتتاح شد و پروازهای برنامه ای خود را در نیمه دوم سال ۷۴ آغاز کرد. بعد مسافت، واقع شدن در مسير طريق الرضا(ع)، قرار گرفتن شهرستان در مسیر یکی از کریدور اصلی و پرتردد کشور، وجود معادن غنی زغال سنگ و همچنين زلزله خيز بودن شهرستان، مهمترین دلایل برای احداث این فرودگاه در شهر طبس است. در حال حاضر این فرودگاه روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته پذيرای مسافرين مسیر تهران- طبس – تهران می باشد.

اجرای‌ پروژه ‌روشنایی ‌باند ‌فرودگاه‌، احداث ‌ساختمان ‌تکنیکال‌ و ‌برج ‌مراقبت‌ پرواز‌، افزایش‌ پروازها و ارتقاء ‌فرودگاه ‌شهدای ‌طبس ‌از‌ سطح ‌اداره‌ به‌ سطح‌ مدیریت‌ از جمله مواردی است که می بایست در راستای طرح توسعه این فرودگاه اجرایی شود.

استاندار خراسان جنوبی صبح امروز (پنجشنبه) با استقبال نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و مسئولان این شهرستان وارد طبس شد.

غبارروبی مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان نخستین برنامه این سفر بود که با حضور جمعی از مدیران ستادی، استانی و شهرستانی در گلزار شهدای طبس انجام شد و استاندار خراسان جنوبی در ادامه آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) را زیارت کرد.

همچنین نشست شورای اداری شهرستان به منظور جمع‌بندی مصوبات این سفر و به ریاست استاندار خراسان جنوبی در محل دفتر امام جمعه طبس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۷