وضعیت ورودی‌های مازندران نگران کننده است؛

سفر نکنید/ بازی با جان مردم به چه قیمتی؟

تعطیلات فرصتی فراهم می کند که مردم بار سفر را ببندند و به‌سمت شمال کشور که همواره مقصد بسیاری از هموطنان در تعطیلات و ایام مختلف است حرکت کنند اما این مسافرت‌ها در شرایط قرمز کرونایی بازی با جان مردم این مناطق است چرا که هرگونه اجتماعی وضعیت آمار ابتلا به کرونا را بدتر می‌کند.

به گزارش خاورستان به نقل از بلاغ، شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته در سراسر کشور شرایط ویژه‌ای را برای مردم به‌وجود آورد اما وضعیت برخی استان‌ها از جمله مازندران با سایر مناطق متفاوت‌تر است چراکه این استان با شرایط قرمز کرونایی مواجه شد.
با وجود هشدارهای فراوان مسئولان بهداشتی و درمانی کشور و همچنین اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های شمالی اما همچنان شاهد افزایش ترددها در محورهای شمالی هستیم که این موضوع با توجه به شرایط فعلی مازندران از حیث شیوع کرونا، هشداردهنده است.
تعطیلات فرصتی فراهم کرد که مردم بار سفر را ببندند و به‌سمت شمال کشور که همواره مقصد بسیاری از هموطنان در تعطیلات و ایام مختلف است حرکت کنند اما این مسافرت‌ها در شرایط فعلی بازی با جان مردم این مناطق است چرا که هرگونه اجتماعی وضعیت آمار ابتلا به کرونا را بدتر می‌کند.
هجوم مسافران به مازندران در تعطیلات اخر هفته!
کسانی که بدون در نظر گرفتن شرایط فعلی و تنها به‌دلیل گشت‌وگذار و لذت بردن از تعطیلات به مناطق شمالی مسافرت می‌کنند باید بدانند که این سفر ممکن است به قیمت از دست رفتن جان هموطنان شمالی و حتی خود آنها شود چرا که این افراد پس از برگشت از مسافرت می‌توانند ناقل کرونا باشند.
با وجود هشدار درخصوص بحران ویروس کرونا ، هجوم مسافران به استانهای شمالی کشور به ویژه مازندران در تعطیلات اخر هفته و بی توجهی به انتشار ویروس کرونا کار کادر درمان را مشکل‌تر خواهد ساخت.
وضعیت قرمز برخی از شهرهای مازندران نتیجه سفرهای غیر ضروری است و متاسفانه در برخی موارد شاهد صدور برگه های تردد برای مسافرت های غیر ضرور به استان هستیم که متاسفانه برخی از شهرهای استان را با بحران شیوع این ویروس منحوس مواجه کرده است.
اوج‌گیری ویروس کرونا با بستری ۱۳۹۸ بیمار کرونایی
روزهای پایانی یازدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا درحالی سپری می‌شود اوج‌گیری ویروس کرونا در مازندران طی هفته‌های گذشته آغاز شده و کماکان شاهد افزایش تعداد بیماران در استان هستیم.
محدودیت‌های کرونایی نیز در استان مازندران وارد هفتمین هفته شده و بر شدت محدودیت‌ها افزوده شده که امیدواریم با توجه همه به پروتکل‌های بهداشتی شاهد روند کاهشی آمار مبتلایان در استان باشیم.
فقط طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۳ بیمار جدید کرونایی در مازندران شناسایی شد و تاکید متولیان از مسئولان عالی و ملی تا استانی و مردم مازندران بر این است که هموطنان از سفرهای غیرضروری به استان پرهیز کنند.
با بستری شدن تعداد ۲۷۳ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۳۹۸ نفر رسید.
بی توجهی بسیاری از هموطنان و مسافران و رعایت نکردن هشدارها و اخطارهای بهداشتی برای پرهیز از سفر موجب شده که بسیاری از مردم استان، خواهان بسته شدن راه‌ها و جلوگیری از ورود مسافران به استان در شرایط کرونایی باشند.
در همین راستا سعید نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «ای‌کاش توانی، اختیاری، ابزاری یا مددی فراتر از خواهش و التماس داشتم تا با این ترددهای بی‌‌رویه برای روزهای سخت‌خیز مجدد بیماری و زحمت و گرفتاری همکارانم مضطرب نمی‌‌شدم و تا این حد از مظلومیت، خستگی و بردباری‌‌شان شرمسار نمی‌‌شدم.»
وی در بخش دیگری بیان کرد: «ای‌کاش می‌‌توانستم با تمسک به شیوه‌‌هایی سختگیرانه‌‌تر و تأدیب اندکی که رعایت نمی‌‌کنند و با بی‌‌توجهی، حقوق شهروندی را زیر پا می‌‌گذارند در مهار بیماری توفیقات بیشتری تقدیم مردم نازنین سرزمینم کنم.»
وضعیت بحرانی
با توجه به شرایط بحرانی امروز و شیوع خطرناک این ویروس منحوس (کووید۱۹) نیازمند اعمال محدودیت های بیشتر در کنترل ورود و خروج در مبادی استان هستیم.
مردم فهیم و مهمان نواز مازندران امروز در شرایط بسیار نگران کننده ای قرار دارند و افزایش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از شیوع این ویروس منحوس (کووید۱۹) در استان وضعیت این استان را در حالت بحرانی قرار داده است و لازم است هموطنان عزیز از سفرهای غیرضروری به استان پرهیز کنند.
متاسفانه پنج شهر استان در وضعیت قرمز و مابقی در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند و باید با اعمال ممنوعیت ها و تشدید محدودیت ها در تمامی شهرهای استان از این وضعیت عبور کنیم و این شرایط حقیقتا زیبنده مردم فهیم و خونگرم مازندران نیست.
باید برای قطع زنجیره انتقال و کاهش این بیماری در سطح استان برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد و با استفاده دقیق از ماسک ، رعایت شیوه نامه های و دستور العمل ها ، پروتکل های وزارت بهداشت و درمان و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به شیوع بیشتر آن در شهرهای استان جلوگیری شود.
عوامل زحمت کش و خدوم پزشکی و کادر درمان به ویژه پرستاران در این شرایط ،مجاهدانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس (کووید۱۹) هستند و تعدادی از این عزیزان را در شرایط شیوع پیک اول و دوم از دست دادیم و این روزها هم اوضاع بیمارستان ها و مراکز درمانی نگران کننده است و باید با رعایت دقیق شیوه نامه ها و پروتکل ها از این وضعیت بحرانی عبور کنیم.
وضعیت نگران کننده در ورودی‌های مازندران
حجم خودرو‌ها برای ورود به مازندران در دو هفته اخیر نگران کننده بوده و حدود ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
در محور‌های کندوان و هراز هم از دیروز حجم ترافیک بیشتر شده و ماموران پلیس در حال کنترل دقیق خودروها هستند.
برگه‌های تردد قبلی باطل شده و فرمانداران در صورت ضرورت برگه‌های تردد جدید را با تعیین مسیر و تاریخ در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.
کادر بهداشتی و درمانی استان مازندران از اواخر سال گذشته تاکنون با حداکثر توان و حداقل امکانات برای مبارزه با کرونا تلاش شبانه‌روزی کردند و بیماران زیادی نیز مداوا شدند لذا شایسته نیست که برخی هموطنان بدون در نظر گرفتن این تلاش‌ها و شرایط فعلی، در تعطیلان پیش روز به این استان سفر کنند.
تجربه اخیر نشان داد که آمار شیوع کرونا در مازندران پس از تعطیلات چند روزه رو به فزونی رفته است و تعطیلات پیش رو نیز با روند کنونی مسافرت‌ها، زنگ خطر را طنین انداز کرده است.
انتهای پیام/۴