رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی:

سفر هیئت تجاری چک به استان در هفته جاری

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی از حضور هیئت تجاری جمهوری چک در هفته جاری در استان خبر داد و افزود: این هیئت با 31 نفر در روز 30 فروردین به بیرجند خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامحسین ابراهیمی رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی در کارگروه توسعه صادرات در استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: افغانستان دارای عضویت سازمان تجارت جهانی است و در این رابطه یک گام از ایران جلوتر است که این موضوع محدودیت‌های جدی برای کشور خواهد داشت.
وی قراردادهای ترجیحی دوجانبه را راه حل استان برای خروج از محدودیت‌ها عنوان کرد و گفت: بایستی در این قراردادها به منافع استانی در کنار منافع ملی توجه شود.
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی تجربه سفر به افغانستان و حضور در نمایشگاه کابل را مثبت دانست و گفت: افراد در سفارت از این سفر راضی بودند.
ابراهیمی تصریح کرد: بهتر است که تقویم های نمایشگاهی قبل از هرسال بسته شود و با ترجمه انگلیسی و اطلاعات جانبی تهیه شود تا بهره‌برداری های لازم از این تقویم صورت گیرد.
وی بیان کرد: شرکت‌های استان می‌توانند در نمایشگاه‌های تهران حضور موثری داشته باشند.
رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی از حضور هیئت تجاری جمهوری چک در هفته جاری در استان خبر داد و افزود: این هیئت با ۳۱ نفر در روز ۳۰ فروردین به بیرجند خواهند آمد.
ابراهیمی برگزاری نشست‌های دوجانبه و سفر به شهرستان طبس را از برنامه‌های این هیئت تجاری عنوان کرد.
انتهای پیام/۱۰۰/ژ