مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

سنجش ۴ هزار و ۵۰۰ کودک بدو ورود به دبستان در طرح سنجش

واقعی گفت: از آغاز اجرای طرح سنجش در خراسان جنوبی بیش از 8 هزار و 390 نفر در سامانه نوبت دهی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 4 هزار و 500 کودک بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: از آغاز اجرای طرح سنجش در خراسان جنوبی بیش از ۸ هزار و ۳۹۰ نفر در سامانه نوبت دهی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ کودک بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفته اند.
وی افزود: از مجموع کودکان مورد سنجش قرار گرفته در این طرح، ۵۱۲ کودک به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند که از این تعداد ۳۰۲ نفر برای هوش، ۵۰ نفر شنوایی، ۱۵۲ نفر بینایی و ۸ نفر جسمی، حرکتی به این مراکز معرفی شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که پیش بینی می شود تا پایان اجرای طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ کودک مورد سنجش قرار گیرند، تصریح کرد: ۱۴ پایگاه ثابت و سیار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان با بیش از یک‌صد نفر عوامل اجرایی وظیفه ی سنجش این نو آموزان را برعهده دارند.
واقعی خاطر نشان کرد: طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان از نیمه تیرماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه دارد.
انتهای پیام/ ۱۳۲