مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

سنجش ۷۰ درصد کودکان خراسان جنوبی در طرح سنجش

واقعی گفت: بیش از 70 درصد از کودکان در طرح سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان سنجش شدند؛ و خراسان جنوبی از این حیث مقام چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از پایگاه سنجش شهدای بانک ملی مهر شهر بیرجند، اظهار کرد: تا دهم شهریور ماه؛ ۱۰ هزار و ۷۰۳ نو آموز بدو ورود به دبستان در سامانه مربوطه نوبت گرفته‌اند و ۷ هزار و ۳۵۷ نفر سنجش شده اند.
وی، بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در پایگاه های سنجش و مدارس استان تأکید کرد و افزود: تا کنون ۸۶۷ نو آموز، به مراکز تخصصی معرفی شده اند که از این تعداد؛ ۵۰۴ نفر، ارجاع هوش، ۸۶ نفر ارجاع شنوایی، ۲۶۵ نفر ارجاع بینایی و ۱۲ نفر نیز ارجاع جسمی و حرکتی هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از تداوم فعالیت‌های پایگاه های سنجش تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری خبر داد و از مدیران مدارس خواست در موعد مقرر نسبت به نوبت گیری اقدام کنند و از اولیای دانش آموزان نیز تقاضا کرد؛ در زمان باقی مانده و مهلت تعیین شده برای سنجش نوگلان خود اقدام کنند تا در روزهای پایانی با ازدحام جمعیت و مشکلات پس از آن مواجه نباشیم.
واقعی؛ با اشاره به فعالیت ۱۶ پایگاه طرح سنجش در خراسان‌جنوبی، افزود: پیش بینی می شود تا پایان این طرح ۱۲ هزار و ۵۰۰ کودک بدو ورود به دبستان در این طرح شرکت کرده و سنجش شوند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به اجرای طرح سنجش نوآموزان پیش دبستانی از مهر ماه سال جاری، تصریح کرد: ۵ هزار نو آموز پیش دبستانی نیز در طرح سنجش سال گذشته سنجش شده اند.
شایان ذکر است در نیمه شهریور ماه سال جاری ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی آغاز سال تحصیلی را جشن می گیرند.
انتهای پیام/ ۱۳۲