مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی:

سند سیستم مدیریت هوشمند اقلیمی در پناهگاه حیات و حش نای بندان طبس تدوین می‌شود

اکبری ازتدوین سند سیستم مدیریت هوشمند اقلیمی در 3 منطقه حفاظت شده ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران از تدوین سند سیستم مدیریت هوشمند اقلیمی در ۳ منطقه حفاظت شده ایران خبر داد.
وی افزود: ایران و ایتالیا در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با پیامدهای ناشی از پدیده تغییر اقلیم سند همکاری امضا می‌کنند که در این همکاری سه منطقه حفاظت شده در کشور برای اهداف این پروژه انتخاب شده است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان کرد: پناه‌گاه حیات وحش نایبندان طبس جزو سه منطقه‌ای است که این پروژه در آن انجام خواهد شد.
اکبری عنوان کرد: با توجه به فعالیت‌های صنعتی برخی کشورهای پیشرفته باعث انتشار آلایندگی‌های زیست محیطی و تخریب لایه ازن شده که بر همین اساس متعهد شده‌اند تا با در اختیار گذاشتن اعتبارات از سوی سازمان‌های بین المللی به سایرکشورها از جمله ایران به جبران برخی از این خسارتها کمک کنند .
کشتکار مشاور تدوین سند، اهداف کلی این پروژه را مدیریت پایدار پوشش گیاهی با رویکرد تاب آوری اقلیمی ،کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و توانمند سازی جوامع محلی در جهت استفاده پایدار از منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: احیاء پوشش گیاهی تخریب شده ،مدیریت چرای دام و تقویت مشارکت جوامع روستایی از طریق ظرفیت سازی و افزایش آگاهی عمومی و… در دستیابی به اهداف این پروژه بسیار موثر خواهد بود.
لازم به ذکر است به همین منظور جلسه ای با حضور سایر دستگاه‌های اجرایی استان از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی امور عشایری و… در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار و موضوع ونحوه همکاری و احصاءپیشنهادات هر یک از دستگاه‌های اجرایی مرتبط جهت تدوین سند پروژه در پناه گاه حیات وحش نای بندان طبس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/۱۲۷