رئیس ستاد بازسازی عتبات خراسان جنوبی:

سنگ تمام ۵۲ موکب های خراسان جنوبی در اربعین/خدمت رسانی به زوار حسینی دو برابر شد

جوینده گفت: امسال 52 موکب اربعین خراسان جنوبی به لحاظ کیفیت همه امکانات و ملزومات برای پذیرایی از زائران حسینی را در اختیار داشتند و با کمک های مردمی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۲ برابر سال‌های قبل به زائران اربعین خدمات ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، موسی جوینده روز چهارشنبه در مراسم تکریم اعضای ستاد اربعین حسینی و موکب‌داران خراسان جنوبی که با حضور معاون اداری و پشتیبانی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال به لحاظ کثرت جمعیت زوار اربعین استثنایی بود اظهار کرد: مردم ولایتمدار و محب اهل بیت (ع) در خراسان جنوبی با توجه به ۲ سال تعطیلی به خاطر کرونا همچنین شرایط اقتصادی امسال به لحاظ کمی به‌طور ویژه به میدان آمدند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات خراسان جنوبی تصریح کرد: امسال ۵۲ موکب اربعین خراسان جنوبی به لحاظ کیفیت همه امکانات و ملزومات برای پذیرایی از زائران حسینی را در اختیار داشتند و با کمک های مردمی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۲ برابر سال‌های قبل به زائران اربعین خدمات ارائه دادند.

وی در ادامه گفت: در سال جاری یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سه وعده غذایی پذیرایی شدند و ۵۴۵ هزار قرض نان پخت و توزیع شد.

جوینده به ایجاد ۱۵ هزار متر مربع سایبان در سایت مواکب خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این زیرساخت در کاظمین منجر به کاهش ۱۵ درجه‌ای گرمای هوا شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ۱۴۰ کامیون به‌صورت رایگان بار مواکب را به کشور عراق حمل کردند و درخواست می‌شود مشکل تامین گازوییل این کامیون‌ها برای سال آینده برطرف شود.

در پایان این مراسم تعدادی از دست‌اندرکاران و موکب‌داران اربعین در خراسان جنوبی تجلیل شدند همچنین پرچم و روپوش قبر امامین جوادین (ع) به استاندار خراسان جنوبی اهدا شد.

انتهای پیام/۱۰