مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی:

سه برابر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی طرح وجود دارد

مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی گفت:در حال حاضر سه برابر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی طرح وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی صبح امروز در جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند اظهار کرد: مهمترین هدف و رسالت صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک مؤسسه مالی کاملا مشخص است؛این مؤسسه به دنبال اهداف غیرانتفاعی و جمع‌آوری سرمایه مردم نیست هدف از صندوق کار آفرینی امید حمایت از افرادی است که توانایی کسب و کار دارند اما تمکن مالی مناسبی ندارند.
وی افزود:اشتغال یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام است و در این راستا نیز در مرکز استان کارگروه اشتغال هر هفته با حضور استاندار برگزار می‌شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی بیان کرد:صندوق کارآفرینی امید با رأی بالا و بیش از ۹۵ درصدی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و تسهیلاتی که از طریق این صندق پرداخت می‌شود با نرخ سود صفر تا ۴ درصد است.
زنگنه عنوان کرد: تا کنون طرح‌های مشارکتی در مناطق مرزی خراسان جنوبی اجرا شده که از بین طرح های اجرا شده ۱۰ طرح با نرخ سود تسهیلات صفر درصد بوده است.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی در زمینه اجرای طرح های مشارکتی در سطح کشور مقام اول را دارد و در استان تا کنون ۱۴ طرح مشارکتی تصویب،۴ طرح رد، دو طرح افتتاح، دو طرح در سال جاری افتتاح خواهد شد و ۵ طرح دیگر در حال گذراندن مسیرهای قانونی است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی گفت: از اوایل دولت یازدهم تا سال ۹۶ حدود ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی پرداخت شده که این میزان رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.
زنگنه گفت: ۳۰ درصد از حجم کار صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده در زمینه تسهیلات مربوط به شهر بیرجند است.
وی عنوان کرد: ۱۲ مورد تفاهم نامه بادستگاه‌های اجرایی منعقد شده است که حدود ۱۲۷ میلیارد تومان در راستای این تفاهم‌نامه‌ها تسهیلات اشتغال به معرفی‌شدگان پرداخت می‌شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی گفت: دو برنامه اساسی به جز اشتغال روستایی در دستور کار صندوق قرار دارد که یکی از این برنامه‌ها حمایت از صندوق‌های خرد و محلی بانوان است که حدود ۱۷۹ صندوق تاکنون به این مؤسسه مالی معرفی شده و به ۱۳۵ صندوق تسهیلان پرداخت می‌شود و تاکنون ۵۰ صندوق خرد بانوان در روستاها در استان تأمین مالی شده‌اند.
زنگنه عنوان کرد: طرح روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول از جمله طرح هایی است که به طور جدی توسط صندوق کار آفرینی امید پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۹۶ خانوار روستایی از این محل تأمین مالی شده‌اند، بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید به عنوان یکی بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بوده که اعتبارات آن ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان بوده است و تاکنون طرح‌های معرفی شده به صندوق در استان ۱۲۶ طرح به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان بوده که از این تعداد ۴۵ طرح رد شده و حدود ۳۳ طرح در مرحله تصویب و پرداخت و سایر طرح ها در مرحله بررسی قرار دارند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر سه برابر تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی طرح وجود دارد.
زنگنه خاطرنشان کرد:در بیرجند ۴۰ طرح به صندوق معرفی شده که ۳۲ درصد طرح‌های معرفی شده به صندوق کارآفرینی استان را در برمی‌گیرد.
وی عنوان کرد: حدود یک‌میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال شهرستان بیرجند در حال پرداخت است و ۱۲ طرح از بین طرح های معرفی شده رد شده است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان‌جنوبی گفت: آیین‌نامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری اصلاح شده و اصلاح نژاد از بحث عشایر جدا شده است.
زنگنه عنوان کرد:طرح‌های فناوری اطلاعات را صندوق کارآفرینی امید حمایت می‌کند و برای طرح‌های زیر ۲۵۰ میلیون تومان برنامه ریزی شده است که صندوق ضمانت تعاون سفته صادر کند و بیش از این مبلغ تا ۷۰ درصد صندوق ضمانت تعاون، ضمانت صادر و سایر هزینه را باید خود متقاضی تهیه کند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۴/