خبرهای کانال پلیس 31 مرداد؛

سوختن پدر و پسر در آتش سوخت قاچاق/ نجات۲ شهروند گرفتار شده در کویر خوسف توسط پلیس

رئیس پلیس راه شهرستان نهبندان گفت: صبح امروز بر اثر واژگونی سواری پژو 405 در کیلومتر 43 محور"نهبندان- زاهدان" راننده 46 ساله پژو و پسر 16 ساله اش در آتش سوختند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد شاهزهی رئیس پلیس راه شهرستان نهبندان گفت: صبح امروز بر اثر واژگونی سواری پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۴۳ محور”نهبندان- زاهدان” راننده ۴۶ ساله پژو و پسر ۱۶ ساله اش در آتش سوختند.
وی افزود: ساعت ۶ صبح امروز با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر واژگونی خودرو ۴۰۵ در ۴۳ کیلومتری بعد از نهبندان به سمت زاهدان ، بلافاصله نیروهای امدادی و کارشناسان پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس پلیس راه شهرستان نهبندان بیان کرد: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند خودروی ۴۰۵ حامل بنزین قاچاق واژگون و دچار حریق شده است که بر اثر این حادثه راننده ۴۶ ساله پژو و پسر۱۶ ساله اش دچار سوختگی کامل شده و جان خود را از دست داده‌اند.
شاهزهی با بیان این که علت حادثه عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام شده است؛ به رانندگان توصیه کرد: از حمل سوخت خارج از باک خودداری کنند و هنگام رانندگی با توجه به تأثیر مستقیم سرعت غیر مجاز در بروز تصادف، ایمن برانند.
پلیس جان ۲ شهروند گرفتار شده در کویر”خوسف” را نجات داد
جانشین فرمانده نیروی انتظامي شهرستان خوسف از نجات ۲ شهروند گمشده در کویر”خوسف” که بر اثر تشنگی و تاریکی شب جان آن ها به خطر افتاده بود خبر داد.
محمد حسن اکبری جانشین فرمانده نیروی انتظامي شهرستان خوسف گفت: شب گذشته مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد که ۲ نفر از افراد بومي منطقه در کویر”خوسف” گرفتار شده و راه را گم کرده اند و هیچ خبری از آنان در دست نیست که بلافاصله مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان خوسف جهت امداد رسانی به افراد گم شده اعزام شدند.
وی افزود: مأموران با توجه به تاریکی هوا و کویری بودن منطقه با تشکیل چند تیم امدادرسانی مناطق کویری را پایش و رد موتورسیکلت مفقود شدگان را پیدا کردند و پس از چند کیلومتر ردزنی، ۲ شهروند گرفتار شده در کویر را که بر اثر بی آبی جان آن ها به خطر افتاده بود نجات دادند.
اکبری عنوان کرد: مأموران بلافاصله اقدامات اولیه درمانی را برای افراد مفقود شده انجام دادند و پس از رفع تشنگی و عطش، آن ها را به شهرستان خوسف منتقل و به خانواده هایشان تحویل دادند.
جانشین فرمانده نیروی انتظامي شهرستان خوسف با تأکید بر این که فلسفه وجودی پليس خدمت رسانی صادقانه به مردم است، تصریح کرد: شهروندان قبل از تردد در مناطق کویری بایستی به تجهیزات ایمنی مجهز باشند و در صورت عدم آشنایی با کویر بدون راه بلد وارد این مناطق نشوند.
انتهای پیام/۱۲۷