تلاش خیران برای رفع عطش روستائیان؛

سومین حلقه چاه آب آشامیدنی در روستاهای درمیان حفر می‌شود

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان از حفر سومین چاه آب شرب در روستاهای این شهرستان با کمک خیّران خبر داد.

به گزارش خاورستان، آب یکی از چهار عنصر اصلی و مورد نیاز بشریت است که متاسفانه بیش از دو دهه است زنگ خطر کمبود آب و بی‌آبی در بسیاری از روستاهای خراسان‌جنوبی به صدا درآمده است.
شرایط بارش‌ها در سال گذشته برای این استان، خشکسالی بی سابقه‌ای را طی ۴۰ سال پیشین در حال رقم زدن است و موجب شده تا چشم امید روستائیان به خصوص در مناطق مرزی به تانکرهای آب رسان و کمک های خیران برای آبرسانی باشد.
جواد مرادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان با بیان این‌که ساکنان مرزی استان خسارت‌های زیادی از خشکسالی‌های ۲۰ سال اخیر متحمل شده‌اند، گفت: با کاهش شدید بارندگی‌ها در سال گذشته، امسال خشکسالی در برخی از مناطق به بحران تبدیل می‌شود.
وی افزود: خوشبختانه از سال گذشته تاکنون با همراهی خیران و ورود خانه‌های هلال، گام‌های ارزشمندی در تامین آب شرب روستاهای مرزی استان برداشته شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان بیان کرد: با کمک یکی از خیران و پیگیری‌های خانه هلال رزه سومین چاه آب آشامیدنی در روستاهای مرزی منطقه حفر می‌شود.
مرادی عنوان کرد: برای حفر این چاه توسط خیر مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک شده است.
وی اظهار کرد: پیش از این نیز ۴۰ میلیون تومان از سوی این خیر برای حفر چاه‌های آب آشامیدنی در روستاهای درمیان کمک شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان گفت: با اعزام کاروان‌های نذر آب تلاش داشته‌ایم تا به روستاهای محروم و مرزی استان خدمات ارائه دهیم و در این راستا با حضور خیران امیدواریم این کمک‌رسانی‌ها به خصوص در تامین آب روستائیان که اصلی ترین مولفه ماندگاری در روستا است ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/۱۲۷