سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید «بشرویه» برگزار می‌شود

امام جمعه بشرویه از برگزاری سومین کنگره شهدای این شهرستان در شهریورماه خبر داد و گفت: این شهرستان بیش‌ از ۳۳۰ جانباز که ۱۰۰ نفر از آن‌ها جزو جانبازان بالای ۲۵ درصد هستند به انقلاب تقدیم کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه بشرویه ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای این شهرستان با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: این شهرستان مردمی بسیار متدین، انقلابی و مؤمن دارد که سابقه دیرینه‌ای در مراسمات مذهبی و دینی دارند زبان زد خاص و عام هستند.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: سابقه درخشان اهالی این شهرستان در انقلاب، زمان جنگ و حضور در جبهه‌ها در کل استان بر تارخ تاریخ می‌درخشد.

وی با اشاره به اینکه مردم بشرویه دین خود را به انقلاب با تقدیم ۱۵۴ شهید ادا کرده‌اند، یادآور شد: این شهرستان بیش‌از ۳۳۰ جانباز که ۱۰۰ نفر از آن‌ها جزو جانبازان بالای ۲۵ درصد هستند به انقلاب تقدیم کرده است.

حجت الاسلام معلمی گفت: در دوران دفاع مقدس این شهرستان یک‌هزار و ۶۳۰ رزمنده داشته که از این تعداد یک‌هزار و ۳۳۰ نفر از آنها بسیجی بوده‌اند.

وی به وجود ۲۳ آزاده در این شهرستان افزود: همچنین این شهرستان ۲۰ رزمنده به عنوان مدافعان حرم داشته است.

امام جمعه بشرویه با بیان اینکه این شهرستان افتخار میزبانی پنج شهید گمنام را دارد، یادآور شد: همچنین ۱۰ تن از شهدای این شهرستان مفقودالاثر هستند و  شهرستان بشرویه بعد از بیرجند، بالاترین میزان جانباز بالای ۷۰ درصد با وجود هفت نفر از این افراد را دارد.

حجت الاسلام معلمی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس به‌طور میانیگن حداقل یک گردان از این شهرستان در تمام دوران جنگ حضور داشتند، بیان داشت: حضور پررنگ و پرشور رزمندگان این شهرستان در چند عملیات مهم از قبیل عملیات طریق‌القدس که ۷۲ تن از رزمندگان این شهرستان در این عملیات حضور داشتند و ۹ شهید، ۱۴ آزاده و ۲۶ مجروح در این عملیات تقدیم شده قابل ستایش است.

وی افزود: در دوران بعد از جنگ نیز مردم این شهرستان در تمام صحنه‌های انقلاب از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات سنگ تمام گذاشته و با حضور پرشور، پررنگ و معنادار خودشان ادای دین کردند.

امام جمعه بشرویه از برگزاری سومین کنگره شهدای بشرویه خبر داد و افزود: این کنگره به یاد ۱۵۴ شهید این شهرستان در شهریورماه امسال برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۱۰