معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی :

سوم خرداد و آزادی خرمشهر نقطه عطف تاریخ است/لزوم تشکیل ستاد بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در شهرستان های استان

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با بیان این که سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر، نقطه عطف و اوج ایثارگری رزمندگان جان برکف اسلام است، گفت: باید ستادهای بزرگداشت این روز بزرگ در تک تک شهرستان های استان تشکیل شود.

به گزارش خبرنگارخاورستان، محمد حسینی ظهر امروز درجلسه ستاد گرامیداشت آزادسازی خرشهر در بیرجند ضمن تبریک ایام ماه رجب وبا اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان “اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل” توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: آنچه در این خصوص مهم است آن است که باید به منظور تحقق این شعار،در وهله اول تبیین درستی از اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و سپس اقدامات لازم را در این راستا انجام دهیم.
وی پایه ریزی اقتصاد درون‌زا و همچنین خوداتکا را، برای کشور،یک امرلازم و ضروری برشمرد و تصریح کرد: به طور یقین این موضوع، سبب عزت و اقتدار نظام اسلامی می شود.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر نقطه عطف و اوج رشادت و عزت رزمندگان اسلام درجریان هشت سال دفاع مقدس به حساب می آید، خاطرنشان کرد: باید ستادهای بزرگداشت این روز بزرگ با همکاری فرمانداران و سایر مسئولان ذی ربط در شهرستان‌های استان تشکیل شده و با هماهنگی دبیرخانه مراسم سوم خرداد برنامه‌ریزی شود.
حسینی همچنین ضمن اشاره به مراسم بزرگداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس در پنجم اردیبهشت ۵۹،عنوان کرد: در این روز بزرگ،که در واقع سالروز شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است،شیطان بزرگ با مفتضحانه ترین وضع ممکن شکست خورد.
وی افزود: روش انتقال پیام حادثه طوفان شن در صحرای طبس، باید از این منظر باشد که اگر فضای حاکم بر مردم و رهبر کشوری فضایی الهی باشد به طوریقین،خداوند با امدادهای غیبی خود از آنان حمایت خواهد کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با بیان این موضوع که باید برای جامعه تبیین شود که در آغاز انقلاب اسلامی،نگاه مردم واقعا خدایی بود،متذکر شد: آنچه مسلم است آن است که حادثه صحرای طبس یک حادثه ساده نبود و ازجمله مسائلی است که باید به درستی منتقل شود و دلیل رخ دادن این حادثه به صورت واضح برای مردم روشن گردد.
حسینی ضمن اشاره به دنیای امروزی به عنوان دنیا و عرصه ارتباطات،یادآور شد: متاسفانه فضاهای مجازی در دنیای ارتباطات امروزی؛ افراد و خصوصا جوانها را به شدت تحت تاثیر خویش قرار داده و ما مسئولین ،باید در این شرایط به گونه ای عمل کنیم که جوانان باورهای دینی، تاریخ و مسیر خود را در این فضای مه آلود گم نکنند.
وی بهترین پیام را برای برای شنونده، پیام غیر مستقیم بیان کرد و ابراز داشت: امروز وظیفه داریم که از فرازهای پر افتخار انقلاب اسلامی به نحوشایسته استفاده نموده و بسترساز حضور مردم در جامعه باشیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی ضمن انتقاد از این که متاسفانه نوع نگاه ما به بعضی از وقایع انقلاب،چندان نگاه درستی نیست، گفت: در بیشتر محافل،اگر گفتمان هایی که صورت می گیرد،کمی جدی تر انجام شود،پاسخ به بسیاری از شبهات است.
حسینی ادامه داد: برای تبیین بسیاری از موضوعات،باید به منشا آن مراجعه گردد.
وی با تاکید بر اینکه در موضوع مراسم سالروز ۵ اردیبهشت و صحرای طبس باید با نگاه ملی به صورت کیفی برنامه‌ریزی شود، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای اجرای بهتر برنامه های طبس همکاری نمایند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: حتما دستگاه های خدمات رسان برای باشکوه تر برگزارشدن برنامه های این روز،به نحو شایسته برنامه ریزی کنند چرا که اگر در بحث فضاسازی،آب،اورژانس،هلال احمرو…برنامه ریزی کافی صورت نگیرد،برگزاری برنامه های این روز،دارای تبعات منفی خواهد بود.
انتهای پیام ۱۰۱/