ششم محرم؛

سوگواره احلی من العسل به صورت مجازی در خراسان جنوبی برگزار می شود

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای نهمین سوگواره احلی من العسل همزمان با ششم محرم الحرام به صورت مجازی در 12 شهرستان و منطقه استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز با بیان اینکه آیین نمادین سوگوراه احلی من العسل ساعت۱۷و ۳۰ دقیقه فردا یکشنبه با اجرای کاروان رهپویان حضرت قاسم(ع) در آستانه مبارکه امامزادگان باقریه بیرجند، برگزار می شود، گفت: در این آیین ۴۰ دانش آموز نوجوان با رعایت شیوه ها بهداشتی در فضای باقریه بیرجند حضور خواهند داشت.
وی افزود: اما به دلیل شرایط کرونایی نهمین سوگواره احلی من العسل همزمان با ششم محرم الحرام به صورت مجازی و با بهره مندی از شبکه شاد در ۱۲ شهرستان و منطقه استان برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، برنهادینه شدن فرهنگ عاشورایی در نسل نو تأکید کرد و ابراز داشت: در سال‌های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل، به نام حضرت قاسم ابن الحسن برگزار می‌شود، لذا این سوگواره در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی نه‌تنها جای خود را در جامعه بازکرده،بلکه در گفتمان جهانی نیز بازتاب فروانی داشته است.
واقعی عنوان کرد: برگزاری این سوگواره، فارغ از چارچوب‌های سازمانی، کاری هدفمند و اثرگذار با یک‌شور آغاز و به یک شعور در جامعه هدف پایان می‌یابد.
به گفته وی، نهمین دوره سوگواره احلی من العسل در قالب های سه گانه ی مراسم نمادین و محدود حضوری در مراکز استان، کاروان رهپویان حضرت قاسم(ع) و اجرای گروه های سرود سیار در محله ها،بارعایت پرتکل های بهداشتی و پویش مجازی و جمع آوری آثار از اول محرم تا روز اربعین حسینی در بخش های مختلف ادبی،معرفتی و هنری درشبکه شاد برگزار می شود.
انتهای پیام/۱۰