استاندار خراسان جنوبی:

سپاه از سرمایه‌های خاص انقلاب است/ به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم

ملانوری، رسیدگی به معیشت مردم را از برنامه‌های اولویت‌دار در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: بنده به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم و فکر می‌کنم اگر قرار است اتفاق خاصی در این زمینه در استان رخ بدهد باید در سایه این مدیریت باشد.

به گزارش خاورستان، حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در دیدار با سردار علی قاسمی فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از سپاه پاسداران به عنوان ظرفیتی مهم در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی جدای از ساختارهای تشکیلاتی و سازمانی، سرمایه‌های خاصی همچون نهادهای انقلابی و سپاه پاسداران دارد که منحصر بفرد می‌باشند.
سپاه از سرمایه‌های خاص انقلاب است
وی افزود: سپاه پاسداران از جمله نهادهایی است که در بدو انقلاب شکل‌گرفته و تا امروز در راستای دفاع از ارزش‌ها به‌خوبی اقدام نموده است، لذا در شرایط فعلی نیز انتظار می‌رود نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد و به‌منظور انتفاع مردم به کمک دولت‌ها بیاید.
استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: از سپاه پاسداران جز اینکه در حوزه‌های مختلف برای آبادانی شهرها و روستاها و محرومیت‌زدایی حضوری فعال داشته باشد، انتظار دیگری نمی‌رود.
در سایه همکاری می‌توان ارزش‌ها را در جامعه جاری کرد
ملانوری با بیان اینکه قطعاً در سایه همراهی و همکاری می‌توان ارزش‌ها را در جامعه ساری و جاری کرد، اضافه کرد: خدمت به مردمی که همه سرمایه زندگی خود را در راه شکل‌گیری نظام هزینه کرده‌اند، توفیق است.
وی خراسان‌جنوبی را استانی با ظرفیت‌های فراوان و با کمبودهای زیاد خواند و تصریح کرد: وظیفه استفاده درست از این منابع و به‌کارگیری آن‌ها در راستای انتفاع عمومی و رفع مشکلات مردم، بر عهده ما می‌باشد که نقش راهبری و ساماندهی و سازماندهی امور را به عهده گرفته‌ایم.
باید از توان‌بخش غیردولتی نیز استفاده شود
استاندار خراسان‌جنوبی عنوان داشت: برای بهره‌برداری از این قابلیت‌ها باید از توان‌بخش غیردولتی هم استفاده شود.
ملانوری تأکید کرد: این فرهنگ اجتماعی باید شکل بگیرد که همچون دوران دفاع مقدس، بحران‌های سیل و زلزله و همچنین رزمایش‌های کمک‌های مؤمنانه که شاهد حضور و همراهی پررنگ همه اقشار هستیم در بحث استفاده از ظرفیت‌های استان نیز این همراهی و همدلی اتفاق بیفتد.
لزوم تغییر نگاه مردم به ظرفیت‌های استان
وی ادامه داد: باید این درک و بینش در مردم تقویت شود تا بدانند با این پتانسیل‌ها چگونه برخورد کنند تا ارزش افزوده داشته و بتوانند از آن‌ها بهترین استفاده را ببرند.
استاندار خراسان‌جنوبی اضافه کرد: سپاه پاسداران با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد و مجموعه نیروهای بسیجی در اختیار، بسیار خوب می‌تواند در این زمینه کمک کند.
آمار فوتی‌های کرونا در استان قابل قبول نیست
ملانوری اولویت استان را در شرایط فعلی، کنترل بیماری کرونا دانست و گفت: اگرچه همه‌گیری بیماری در تمام دنیا و در کشور شایع می‌باشد اما از دست دادن مردم، ضایعه بسیار بزرگی است و اینکه ما در یک روز ۱۵ نفر از هم استانی‌هایمان را از دست بدهیم، اصلاً قابل قبول نیست.
وی در تشریح علل شیوع بیماری در استان خاطرنشان کرد: فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش مهمی داشته، اگرچه شاید کمبودهایی هم در حوزه سلامت استان داریم.
استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه سلامت مردم یک ارزش است، متذکر شد: باید برای برگرداندن سلامت مردم و رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.
به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم
ملانوری رسیدگی به معیشت مردم را از برنامه‌های اولویت‌دار در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: بنده به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم و فکر می‌کنم اگر قرار است اتفاق خاصی در این زمینه در استان رخ بدهد باید در سایه این مدیریت باشد.
وی تأکید کرد: هنر مدیر این است که به مدیریت مرکزی وصل نباشد و بتواند شرایط را با توجه به ظرفیت‌های بومی و محلی مدیریت نماید.
استاندار خراسان‌جنوبی عنوان داشت: برای رفع مشکلات استان، استفاده از قابلیت‌های موجود و نحوه به‌کارگیری ظرفیت‌ها باید در داخل مجموعه تصمیم‌گیری نماییم و همه با هم در راستای توسعه خراسان‌جنوبی با مشارکت و همدلی گام برداریم.
انتهای پیام/۴