مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

سپاه خراسان جنوبی آماده کمک رسانی به مناطق سیل زده/ یک کامیون آرد به مناطق سیل زده ارسال شد

هنری گفت: جمع آوری کمکهای مردم نوع دوست استان از روز گذشته توسط رده های مختلف بسیج و سپاه در استان آغاز و یک کامیون آرد ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: بنده و تعدادی از پاسداران سپاه خراسان جنوبی همراه سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان حضور داریم.
وی افزود: جهت بازدید از مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، به همراه سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور از روستاهای سیل‌زده شهرستان چابهار و سرباز بازدید کردیم و پس از بررسی میدانی، جلسه جمع‌بندی برگزار و قرارگاه پشتیبانی از سپاه سیستان و بلوچستان تشکیل شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: سپاه خراسان جنوبی و کرمان به عنوان استانهای معین سیستان و بلوچستان تعیین شده و کمک های مردم استان از طریق این قرارگاه با اولویت بندی و تقسیم بندی روستاها به دست مردم سیل زده خواهد رسید.
هنری عنوان کرد: با توجه به آسیب جدی به راه‌های روستایی و پل‌ها و قطع ارتباط زمینی برخی روستاها تعدادی از دستگاه‌ها و ماشین آلات سنگین نیز از استان به منطقه اعزام و در اختیار سپاه سیستان و بلوچستان قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: علی رغم آمادگی بیش از ۳۰۰ نفر از جهادگران استان برای اعزام اما با توجه به حضور بیش از ۳۵۰۰ نفر از جهادگران در منطقه و مشارکت فعال مردم این روستاها ، فعلا نیازی به اعزام گروه‌های جهادی نمی‌باشد و در صورت نیاز پس از فروکش کردن کامل آب اعزام انجام خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت:بررسی و جمع بندی واحدهای مسکونی تخریبی و یا تعمیری در حال انجام بوده که پس از مشخص شدن آن در صورت توافق در زمینه کمک به ساخت و مرمت منازل نیز همکاری خواهد شد.
هنری اظهار کرد:جمع آوری کمکهای مردم نوع دوست استان از روز گذشته توسط رده های مختلف بسیج و سپاه در استان آغاز شده که با توجه به نیاز مبرم مردم این مناطق به کمک ها از عموم مردم استان درخواست می شود کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را به نواحی ، حوزه ها و پایگاههای بسیج در سطح استان تحویل دهند.
وی خطرنشان کرد: درخصوص کمک های غیرنقدی اقلام خوراکی مانند برنج ، روغن ، حبوبات ، قند و چای ، خشکبار ، کنسروجات ، آب معدنی و .. و وسایل گرمایشی پتو و کاپشن در اولویت است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد:تاکنون یک کامیون آرد به سمت منطقه ارسال شده و یک کامیون پتو و وسایل گرمایشی و خوراکی نیز آماده ارسال است.
هنری افزود: هم استانی های عزیز میتوانند کمکهای نقدی را به شماره کارت ۵۸۹۲_۱۰۱۲_۱۴۴۸_۵۲۰۹به نام حوادث غیرمترقبه سازمان بسیج واریز نمایند.
انتهای پیام/۱۲۷