حجت‌الاسلام خزاعی در خطبه‌های نماز جمعه نهبندان:

سپاه پاسداران خار چشم دشمنان است/ اعتکاف تجلی باورهای دینی و از برکات انقلاب است/ راهبرد ایران در برابر دشمن عدم اعتماد به آنها است

خطیب نماز جمعه نهبندان گفت: امروزه سپاه در کنار سایر نیروهای نظامی به یک نیروی راهبردی تبدیل شده و خار چشم دشمنان است.

به گزارش خاورستان به نقل از نهبندان خبر،حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته نهبندان با گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حکم امام خمینی (ره) و با وظیفه پاسداری از دستاوردهای انقلاب شکل گرفت و این نهاد مولود انقلاب شد.
وی افزود: گذشت زمان و حوادث انقلاب ثابت کرد سپاه پاسداران بسیار موثر عمل کرده است و امروزه سپاه در کنار سایر نیروهای نظامی به یک نیروی راهبردی تبدیل شده و خار چشم دشمنان است.
امام جمعه نهبندان با اشاره به ایام البیض و اعتکاف گفت: اعتکاف تجلی باورهای دینی و از برکات انقلاب اسلامی است و این موضوع جزو رویش های اسلام و انقلاب است و اکثریت کسانی که در مراسم معنوی اعتکاف حاضر اند جوانان هستند.
خزاعی به سالروز شکست مفتضحانه استکبار جهانی در صحرای طبس اشاره کرد و ادامه داد: در این شکست استکبار نکات مهمی نهفته است که اولین نکته آن است که استکبار جهانی دشمنی خود را آشکار کرد و به جنگ با اسلام ناب روی آورد و چهره واقعی خود را نمایان کرد.
وی تصریح کرد: نکته دوم این است که امدادهای الهی نمایان شد و عملیات نظامی یکی از ابرقدرت ها به وسیله شن ها در صحرای طبس شکست خورد.
امام جمعه نهبندان افزود: امروز نیز دشمنی دشمن ادامه دارد و یک لحظه از دشمنی دست بر نداشته و نمونه اخیر آن هم دزدی آشکار ۲ میلیارد از دارایی های ایران است که به بهانه های واهی مصادره کرده اند.
خزاعی ضمن تاکید بر اینکه راهبرد ایران در برابر دشمن عدم اعتماد به آنها است گفت: ای کاش این موضوع نصب العین باشد چرا که در برخی موضوعات به دشمن اعتماد شده است و در درون کشور نیز راهبرد توجه و اجرای اقتصاد مقاومتی است.
اشاره به روز هوای پاک و سالروز رحلت حضرت زینب (س) از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام خزاعی در خطبه های نماز جعمه به آنها اشاره کرد.