علی لاریجانی در تجمع بزرگ وحدت و امنیت:

سپاه پاسداران یک نیروی زبده برای امنیت ایران و منطقه است/ امنیت سیستان و بلوچستان برای ما مهم است/ نقش رهبری در ساماندهی امنیت ایران و منطقه بی بدیل است

رییس مجلس شورای اسلامی در تجمع بزرگ وحدت و امنیت گفت: سیستان و بلوچستان برای ما یک استان عزیز است که مردمی با ریشه دارد و مرزدار مهمی برای ایران بوده اند و امنیت این استان برای ما آنقدر پرقیمت بوده است که نیروی زمینی سپاه در این منطقه حاضر شده است.

به گزارش خاورستان؛ به نقل از عصرهامون، رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش ۴ هزار نفری وحدت و امنیت ضمن عرض سلام و ادب و آرزوی نزول برکات الهی در ماه رجب گفت: به تعبیر پیامبر گرامی اسلام، این ماه ماه بزرگ خداست.

وی افزود: در حدیث قدسی آمده است که در ایام ماه رجب یکی از ملائک در آسمان هفتم ندا سر می دهد که کجایند کسانی که از من طلب آمرزش کنند و نیز خداوند می فرماید من همنشین کسانی هستم که همنشین من باشند .

لاریجانی گفت: یک نگاه کلی به اوضاع منطقه ما نشان دهنده یک نوع بیماری از نظر امنیتی و سیاسی است و باید تلاش کنیم که این بیماری مضمن نشود و متاسفانه دست هایی در کار است که این بیماری را در منطقه نگه دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مسلمان تبدیل به یک امت بزرگ شوند در مقابل آمریکا ایستادگی می کنند.

وی خاطر نشان کرد: این انقلاب از یک رهبری برخوردار است که لنگر ثبات ایران و منطقه است.

نماینده مردم قم با اینکه دشمنان در حال ایجاد نابسامانی در منطقه هستند تاکید کرد: جریان افراطی و تروریستی که در منطقه برای ایجاد تفرقه و بدبینی در بین فرق و مذاهب ایجاد شده است ، چیزی است که استعمار گران از دیرباز به دنبال آن بوده اند.

وی افزود: اتحاد مسلمانان یک منافع عظیم برای امت اسلامی دارد و یک شکست بزرگ برای امریکاست پس طبیعی است که انها باید به دنبال ایجاد تفرقه باشند.

علی لاریجانی مساله مهم دیگری که هدف گیری دشمنان است را بحث عقب افتادگی کشور های اسلامی دانست و گفت: این خواست کشور های بزرگ است تا کشورهای مسلمان نتوانند قدرت اقتصادی شوند و این مسلم است که اگر کشوری مشکل امنیتی پیدا کرد آن کشور پیشرفت علم و تکنولوژی و اقتصادی نخواهد داشت.

وی افزود: این رزمایش و مانور سپاه پاسداران دراین استان برای این است که امنیت بوجود آید و زمینه های توسعه سیستان و بلوچستان در برنامه ۵ ساله بعدی به خوبی فراهم شود.

وی نقش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دامه برکاته را در ساماندهی این استراتژی امنیت ساز برای ایران و منطقه بی بدیل دانست.

وی همچنین اظهار داشت: در جریان جنگ ۳۳ روزه لبنان ، اوضع عراق پس از اشغال آن توسط آمریکا، بحران سوریه، ساماندهی امنیتی در خود ایران نقش رهبری بسزا و به موقع و سنجیده و دقیق بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مخصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی آبدیده و زبده است.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان برای ما یک استان عزیز است که مردمی با ریشه دارد و مرزدار مهمی برای ایران بوده اند و امنیت این استان برای ما آنقدر پرقیمت بوده است که نیروی زمینی سپاه در این منطقه حاضر شده است.

لاریجانی افزود: ما هرچه ببینیم این تجربه نقش مردم در امنیت سازی موفق تر باشد این را بیشتر استفاده خواهیم کرد.

نماینده مردم قم گفت: آنچه در بحث توسعه سیستان و بلوچستان مطرح است، ساماندهی یک راه روشن برای آینده این استان و نیز مساله منطقه آزاد است.

وی گفت: منطقه آزاد سیستان در مجلس شورای اسلامی هنوز مطرح است و بصورت یک لایحه جداگانه به مجلس آمده است که قابل طرح مجدد است و من با ایجاد آن موافق هستم.

وی در پایان به ظرفیت های مرز و سواحل مکران در توسعه استان اشاره کرد و افزود: طرح پرهزینه انتقال گاز به این استان ، راه آهن شمال به جنوب و سرمایه گزاری های صنعتی نقش مهمی در اشتغال زایی و توسعه خواهند داشت.

انتهای پیام/