امام جمعه فردوس:

سپاه پشتوانه مستحکم مملکت است/ جاسوسخانه انگلیس تعطیل شود

حجت‌الاسلام بابایی، سپاه را پشتوانه مستحکم مملکت خواند و گفت: مردم ایران اسلامی خوشحالند که فرماندهان سپاه شان با شهامت و مسئولیت‌پذیر هستند و اجازه نمی‌دهند استکبار و عناصر آن این نهاد انقلابی را زیر سوال ببرد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با حوزه، ضمن تسلیت سانحه هواپیمایی اکراین، اظهارکرد: ۴۱ سال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی را به نظام خصوصا در دوران دفاع مقدس ارائه کرده است و یک خطای غیرعمدی نمی‌تواند سبب نادیده گرفتن خدمات چندین ساله این نهاد انقلابی شود.
وی افزود: مصاحبه خانواده‌های شهدای سانحه هواپیمای اکراین بر این دلالت دارد که در عین حال که از غم فرزندان خود متاثر هستیم، اجازه نمی‌دهیم استکبار، سپاه را زیرسوال ببرد.
امام جمعه فردوس ادامه‌داد: ما خوشحالیم فرماندهان سپاه، با شهامت، مسئولیت را می‌پذیرند، در حالی‌که حوادث بسیاری از جمله گرانی بنزین و اغتشاشات در کشور اتفاق افتاد اما کسی حاضر نشد از ملت عذرخواهی کند.
حجت‌الاسلام بابایی بیان‌کرد: فرماندهان عزیز و سرافراز سپاه از جمله سردار سلامی و حاجی‌زاده مسئولیت‌پذیر هستند، عذرخواهی کردند و برای خود آرزوی مرگ کردند که این نشان‌دهنده این است که سپاه نسبت به مردم و نظام دلسوز است.
وی ضمن تاکید بر این‌که نباید کوچکترین اهانتی به سپاه شود، یادآورشد: کشورهای مختلف اروپا از جمله انگلیس دنبال سوءاستفاده از این‌گونه فضاها هستند؛ همان‌طور که سفیر انگلیس در مقابل دانشگاه حضور یافت و اغتشاشات را هدایت می‌کرد.
امام جمعه فردوس تصریح‌کرد: ما مجدانه از دولت می‌خواهیم این سفیر بی‌ادب را از کشور خارج و جاسوس‌خانه استکبار را در ایران تعطیل کند و باید برخورد قاطع با این سفیر صورت گیرد.
حجت‌الاسلام بابایی بیان‌کرد: مردم به این نتیجه رسیدند سپاه مدافع امنیت و مردم است و هرگز حاضر نمی‌شوند خدمات چندین ساله سپاه را زیرپا بگذارند و به خاطر یک حادثه غیرعمدی سپاه را مورد تعرض قرار دهند.
وی افزود: این حادثه نباید در کشور التهاب ایجاد کند و امنیت و آرامش بعد از شهادت سردار سلیمانی که وحدتی همه جانبه در کشور ایجاد کرد خدشه‌دار کند.
امام جمعه فردوس ضمن تاکید بر این‌که بیگانگان و معاندین می‌خواهند در کشور آشوب ایجاد کنند، گفت: ما سرباز ولایت هستیم؛ خانواده‌هایی که فرزندان‌شان را در این حادثه از دست دادند نمی‌خواهند کوچکترین جسارتی به نظام شود و ما نباید کاسه داغ‌تر از آش باشیم.
حجت‌الاسلام بابایی ضمن تاکید بر این‌که ما باید از نظام و سپاه حمایت کنیم و این فرمایش امام راحل که “اگر سپاه نبود کشور نبود” را سرلوحه قرار دهیم و اگر بعد شهادت سردار سلیمانی، سپاه سرافراز پاسخ نداده بودند و عین‌الاسد به عین‌الجسد تبدیل نشده نبود، ما سرنوشتی چون عراق، سوریه و یمن داشتیم.
وی یادآورشد: از برادران سپاهی تشکر می‌کنیم و سپاسگزاریم که جواب دندان‌شکنی به دشمن اصلی ما آمریکا دادند.
امام جمعه فردوس اظهارکرد: در بسیاری از کشورها از جمله در اکراین یک هواپیما دچار سانحه شد و بعد از مدتی وجود خطای انسانی آشکار شد و از این اتفاقات در گوشه و کنار دنیا افتاده است.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: برخی از افراد می‌خواهند مزدور آمریکا باشند، اما ما سرباز ولایت هستیم و هرگز به خواست دشمن کمک نمی‌کنیم و پشتیبانی خود را از نظام و ولایت خواهیم داشت.
وی تاکیدکرد: مردم شریف بدانند سپاه پشتوانه محکمی برای نظام است و از پشتیبانی نیروهای خدوم سپاه فروگذار نکنند.
انتهای پیام/۴/ ۶۶/