امام جمعه نهبندان:

سکوت در برابر فتنه جفا در حق نظام اسلامی است/ باید با قاطعیت تمام نیت شوم دشمنان را برملا و محکوم کرد

حجت‌الاسلام خزاعی گفت: اگر انسان در مقابل آن‌چه که در رابطه با مزایای حضور مردم در صحنه و آن‌چه که در مورد فتنه‌جویی دشمنان می‌داند که می‌خواستند در قالب فتنه، نظام اسلامی را براندازند، سکوت کند واقعا در حق نظام اسلامی جفا کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: روز نه دی روزی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.
وی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که ۹ دی هم ماندگار شد، اشاره کرد و افزود: ماندگاری ۹ دی به دلیل حضور باشکوه و بی‌سابقه مردم در این روز، نسبت راهپیمایی‌های متداول بود که چشم فتنه را کور و دشمنان نظام اسلامی را مأیوس کردند.
امام جمعه نهبندان گفت: در همان سال ۸۸ نیز افرادی بودند که حرف آن‌ها در جامعه تأثیر داشت چراکه مخاطبانی داشتند و حالت سکوت اختیار کردند که این سکوت جایز نیست، در روزهایی که انسان باید برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی حرف بزند باید شجاعانه حرف خود را بیان کند.
حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که فتنه ۸۸ از آن جریاناتی است که انسان نباید نسبت به آن ساکت باشد و باید حرف حق را باید بگوید، تصریح کرد: اکنون که ۱۰ سال از فتنه ۸۸ گذشته است باید از بزرگی و عظمت کارستانی که مردم با حضور خود انجام دادند و افتخار آفریدند و از این که دشمنان از نظام اسلامی ناامید شدند واقعا صحبت کرد و به عنوان یک یوم‌الله بزرگ آن را گرامی داشت.
وی افزود: اگر انسان در مقابل آن‌چه را که در رابطه با مزایای حضور مردم در صحنه یا آن‌چه را که در مورد فتنه‌جویی دشمنان می‌داند که می‌خواستند در قالب فتنه، نظام اسلامی را براندازند، سکوت کند واقعا در حق نظام اسلامی جفا کرده است.
امام جمعه نهبندان با اشاره به این‌که بعد از گذشت ۱۰ سال زوایای فتنه بهتر روشن شده است، گفت: فتنه امسال نشان داد که دشمنان دنبال یک براندازی کامل بودند، مراکز حساس و اقتصادی را تخریب، مردم را ناراضی و کشته‌سازی کردند و سیاست بی‌دولت‌سازی به راه انداختند و همین عوامل جایی را باقی نمی‌گذارد که افراد تأثیرگذار بخواهند با احتیاط حرف بزنند بلکه باید با قاطعیت تمام نیت شوم دشمنان را برملا و محکوم کنند و از حضور مردم در راهپیمایی ۹ دی و راهپیمایی‌های فتنه ۹۸ دفاع کنند و اگر غیر این باشد جفا در حق انقلاب است.
از حضور مردم در نهبندان به وجد آمدم
حجت‌الاسلام خراعی تصریح کرد: در نهبندان تجمع مردمی در مصلی امام علی (ع) بود و بعد از گذشت ۱۰ سال از فتنه ۸۸ وقتی وارد مصلی شدم از حضور مردم به وجد آمدم و جمعیت خوب و قابل قبولی را مشاهده کردم.
وی با اشاره به این‌که شاید امکان این‌که همه در تجمع ۹ دی حضور پیدا کنند وجود نداشته باشد اما نماینده افکار عمومی شهرستان نهبندان حضور داشتند، افزود: پیام مردم در تجمع ۹ دی این بود که پای نظام و ارزش‌های نظام ایستاده‌اند و اگر مشکلات و گرفتاری‌هایی است به حساب نظام اسلامی نمی‌گذارند بلکه به حساب دشمنان بدجنس می‌گذارند که می‌خواهند با تحمیل تحریم‌ها مردم را در تنگنا قرار دهند.
امام جمعه نهبندان گفت: پیام حضور گسترده مردم در روز ۹ دی تجدید عهد و پیمان مجدد با مقام معظم رهبری بود و مردم مشکلات را به خاطر حفظ و اعتلای نظام جمهوری اسلامی به جان می‌خرند، در صحنه می‌مانند و از مسئولان می‌خواهند به فکر مردم به خصوص مناطق محروم باشند.
وی افزود: به عنوان خادم مردم از حضور بسیار ارزشمند مردم خراسان‌جنوبی به خصوص مردم نهبندان در حماسه ۹ دی تقدیر و تشکر می‌کنم.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۱۴/ ۴
خبرنگار: زهرا کیانی