نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

سکوت مسئولان در مقابل مشکلات مردم خیانت است

خسروی گفت: مسئولانی که با دیدن مشکلات جامعه سکوت اختیار کرده و به برای رفع آن پیگیری نداشته باشند کم کاری و خیانت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع پرسنل و زندانیان ندامتگاه مرکزی بیرجند با اشاره به این‌که انتقاد سازنده و توجه دادن مسئولان به رفع برخی از نواقص جزو وظایف دینی است، اظهار کرد: ما حق نداریم فقط تمجید یا انتقاد کنیم بلکه باید هر کاری را سرجای خودش انجام دهیم چرا که امام صادق(ع) فرمود: هركس برادر دینی خود را بر انجام امر ناپسندی مشاهده كند و او را از آن كار باز ندارد، در حالی‌كه توانایی جلوگیری را داشته باشد، همانا به او خیانت ورزیده است.
وی با تاکید بر اهمیت انتقاد سازنده و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، افزود: مسئولانی که با دیدن مشکلات جامعه سکوت اختیار کرده و به برای رفع آن پیگیری نداشته باشند کم کاری و خیانت می‌کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سالانه در آمریکا که مرکز دشمنی علیه اسلام و مسلمانان است ۲ میلیون نفر از شیعیان عزادار سیدالشهدا(ع) هستند. پيامبر اکرم(ص) فرمود: “إِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَینِ حَرَارَةً فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَا تَبْرُدُ أَبَداً”؛ برای شهادت حسین علیه السلام، حرارت و گرمایی در دلهای مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمی شود.
خسروی با اشاره به این‌که حدود ۱۴۰۰ سال از شهادت امام حسین (ع) می‌گذرد اما همچنان گرمای عشق به حضرت در سراسر عالم بشریت موج می‌زند، عنوان کرد: امام صادق(ع) می‌فرماید «کسی که در مرثیه حسین (ع) شعری خوانده و خود را شبیه گریه‌کنندگان درآورد، بهشت برای اوست».
وی در خصوص اهمیت کار مداحان نیز بیان کرد: پیامبر خدا (ص) فرمود: «من اوابکی اوتباکی علی الحسین (علیه السلام) و جبت له الجنة؛ کسی که بر فاجعه‌ی غمبار عاشورا و بر امام حسین (علیه السلام) بگرید، یا دیگران را بگریانند یا همگون عزاداران حسینی گردد بهشت برای او زیبنده است».
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید در مسیر امام حسین (ع) حرکت کنیم، ادامه داد: باید خوبی‌ها را در جامعه گسترش دهیم و جلوی ترویج زشتی‌ها و منکرات را بگیریم و اگر امروز خلافی از کسی یا مسئولی سر زد باید امر به معروف کنیم و همه این ها فلسفه قیام عاشورا است.
خسروی با اشاره به این‌که امر به معروف یکی از درس‌های امام حسین(ع) و قیام عاشوراست، گفت: امروز کار تحقق و اجرای عدالت توسط آیت الله رئیسی (ریاست قوه قضاییه) نیز امر به معروف و ادامه راه قیام امام حسین(ع) است چرا که حد الهی و قانون باید برای ضعیف و قوی، حتی همان دختر یا برادر فلان مسئول مملکت و مقام ارشد دولت اجرا شود.
وی ادامه داد: این‌که امروز آیت الله رئیسی جلوی تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی را گرفت نیز امر به معروف است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که باید هر کسی در حد توان درس‌های امام حسین(ع) را در زندگی پیاده کند که یکی امر به معروف و اقامه نماز اول وقت است، افزود: گاهی ریشه خلاف‌ها و آسیب‌ها در این است که نماز را ضایع می‌کنیم.
خسروی با تاکید بر اینکه عاشق حقیقی امام حسین (ع) نسبت به نماز بی تفاوت نیست، گفت: امام حسین (ع) فرمود «فَإِنَّهُ یَعْلَمُ أَنِّی أُحِبُّ الصَّلَاة لَهُ وَ تِلَاوَةَ كِتَابِهِ»؛ خدا می‌داند من نماز خواندن و تلاوت قرآن براى او را دوست دارم.
وی با بیان این‌که عاقبت بخیری در این است که مانند حر بن یزید ریاحی آزاده از دنیا برویم، عنوان کرد: ماه محرم بهترین فرصت برای توبه، بخشش و بازگشت از گناهان است.
انتهای پیام/۱۲۷