معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی:

سیاستگذاری حوزه اقتصادی باید در راستای اقتصاد مقاومتی باشد

میرجعفریان گفت: سیاستگذاری و برنامه‌ریزی با نگاه حمایتی در حوزه اقتصادی و در راستای اقتصاد مقاومتی، به ویژه در استان خراسان‌جنوبی که ظرفیت‌های بزرگی در روستاها دارد، گره‌گشا خواهد بود و امیدواریم با همراهی و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی، شاهد ارتقای معیشت روستاییان در استان باشیم.

به گزاش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی برگزار شد.
سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دولت و عرض تسلیت به مناسبت ایام عزای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی که هر روز سخت‌تر می‌شود و دشمنان به دنبال این هستند که مردم را مایوس کرده و از نظام اسلامی جدا نمایند، بهترین راه مقابله با دشمن، برطرف کردن و رفع موانع فعالیت‌های اقتصادی مردم و پرداختن به اقتصاد خُرد است.
وی افزود: سیاستگذاری و برنامه‌ریزی با نگاه حمایتی در حوزه اقتصادی و در راستای اقتصاد مقاومتی، به ویژه در استان خراسان‌جنوبی که ظرفیت‌های بزرگی در روستاها دارد، گره‌گشا خواهد بود و امیدواریم با همراهی و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی، شاهد ارتقای معیشت روستاییان در استان باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به موارد مطروحه در این نشست یادآور شد: ماهیت کار در روستاها دامداری و کشاورزی است و فرهنگ کار در روستا به دلایل مختلف، به گونه‌ای است که محل استقرار دام و سکونت روستائیان، فاصله زیادی ندارد.
میرجعفریان بیان کرد: دام آلودگی شیمیایی ندارد و می‌بایست برای ایجاد انگیزه در روستائیان و رفع دغدغه‌های آنان، در عین رعایت و توجه به ضوابط، برخی ملاحظات قانونی تعدیل شود.
وی گفت: آلودگی‌های میکروبی را می‌توان با مدیریت صحیح برطرف کرد و باید به گونه‌ای هدف گذاری کنیم تا انگیزه روستانشینی و فعالیت‌های اقتصادی در روستا کمرنگ نشود.
انتهای پیام/۱۲۷