رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند خبر داد

سیر نزولی کاهش تقاضای سفر از ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری بیرجند

غلام‌پور گفت: در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، مراکز فرهنگی و ... تقاضای سفر از ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی شهرداری بیرجند ۴۰% کاهش یافته است.

به گزارش خاورستان، یدالله غلام پور رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار کرد: برابر آمار مستخرجه از سیستم بلیت الکترونیک در ده روز آخر بهمن ماه تعداد ۵۲۳ هزار مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی جابه‌جا شده است در حالی‌که آمار جابجایی مسافر در ۱۰ روز اول اسفندماه با ۴۰% کاهش به ۳۱۶ هزار نفر رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: مطابق روال معمول و متداول همه ساله در اسفندماه تقاضای سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی با افزایش ۱۵ الی ۲۰ درصدی به دلیل افزایش سفرهای مربوط به خرید و فعالیت های روزانه مواجه است اما در سال جاری با شیوع ویروس کرونا نه تنها افزایش تقاضا نداشته ایم بلکه تقاضای سفر به میزان ۴۰ درصد کاهش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: با کاهش سرانه جابجایی مسافر به منظور جلوگیری از استهلاک اتوبوس ها و کاهش هزینه های ناوگان بخش خصوصی و دولتی تعداد اتوبوس های فعال در خطوط شهری و حومه ای معادل ۳۰ درصد کاهش می یابد.
غلام پور به کاهش یک ساعته زمان فعالیت روزانه اتوبوس ها اشاره کرد و گفت: ساعت شروع به کار ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی از ۶ صبح و ساعت خاتمه آن ۸ شب است که از صبح چهارشنبه مورخ ۱۴/ ۱۲/ ۹۸ قابل اجرا خواهد بود.
انتهای پیام/ ۱۳۲