سیزدهمین یادواره شهدای ورزشکار خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از سیزدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان در طبس خبر داد و گفت: رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور سخنران ویژه این یادواره می‌باشد.

به گزارش خاورستان، حسن عزیزی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری سیزدهمین یادواره شهدای ورزشکار خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: این یادواره با شعار مکتب سردار دلها، مرام شهدا و پهلوانی و پایمردی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

وی از مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بعنوان الگوی اخلاقی و سیره عملی مورد توجه و اعتماد ورزشکاران یاد کرد و گفت: تعمیق بخشی به معارف ناب اسلامی و ترویج فرهنگ شهادت و مقاومت از دیگر اهداف این یادواره می‌باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به فرماندهی جبهه مقاومت و دیپلماسی بین‌المللی سردار سلیمانی تصریح کرد: معرفی گنجینه‌های دفاع مقدس از مهمترین ویژگی‌های یادواره شهدا می‌باشد.

عزیزی از سیزدهمین یادواره شهدای ورزشکاران خراسان‌جنوبی بعنوان رویدادی موثر فرهنگی در هفته تربیت بدنی یاد کرد و افزود: ترویج جوانمردی و دفاع از ولایت فقیه، بهره‌گیری از سخنان ناب و وصیای‌ گهربار شهداء از دیگر رویکردهای تاثیرگذار این یادواره است.

وی از برگزاری سیزدهمین یادواره شهدای ورزشکار خراسان جنوبی در روز سه شنبه ۲۷ مهرماه در امام‌زاده سیدالحسین موسی‌الکاظم شهر طبس خبر داد و گفت: سخنران محوری این یادواره سردار مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور می‌باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: از برنامه‌های حاشیه‌‌ایی این یادواره می‌توان به عطرافشانی مزار شهدای طبس، دیدار با نخبگان ورزشی با محوریت تبین بیانیه گام دوم انقلاب، دیدار با پیشکسوتان جبهه و دفاع مقدس،  اعزام سفیران فرهنگی ورزشی به مناطق روستایی و محرم شهرستان و دیدار با نماینده ولی فقیه استان نان برد.

عزیزی با اشاره به وجود گهربار ۶۵ شهید ورزشکار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: از این شهدای گرانقدر ۱۹ نفر فوتبالیست، ۸ نفر باستانی‌کار، ۷ نفر دومیدانی‌کار، ۷ نفرکشتی‌گیر، ۶ نفر بسکتبالیست، ۳ نفر وکاراته‌کا بوده‌اند.

انتهای پیام/۳