رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان خبر داد

سیستان و بلوچستان؛ مقصد دومین سفر استانی رئیس مجلس/ دولت بدهکار مردم پهناورترین استان کشور است

ملک فاضلی گفت: سیستان و بلوچستان بعد از خوزستان مقصد دوم سفرهای استانی رئیس مجلس است که به زودی محقق می شود.

به گزارش خاورستان، ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با عصرهامون، بیان کرد: مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان طی جلسات مختلفی که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشته اند، از وی برای بازدید از این استان محروم دعوت کرده اند که قالیباف از ابتدای کار خویش قول مساعدت خود را در این خصوص اعلام کرده است.
وی با بیان این که بررسی وضعیت سیستان و بلوچستان، رصد مشکلات و گفت و گو با مردم منطقه از برنامه های سفر رئیس مجلس به این استان خواهد بود، افزود: در همین راستا جلساتی پیرامون مشکلات سیستان و بلوچستان در تمام زمینه های توسعه به ویژه در خصوص آب، راه، نیرو و آموزش، اشتغال، صنایع و معادن و دیگر مسائل این خطه در حال برگزاری است.
به گفته نماینده مردم سراوان در مجلس، سیستان و بلوچستان نه تنها از نعمت های الهی محروم نیست، بلکه غنی ترین استان کشور محسوب می شود، با توانمندی بالا و مرز هزار و ششصد کیلومتری آبی و خاکی و به خصوص نیروی انسانی که به برکت انقلاب اسلامی دانش آموخته و توانمند هستند.
وی با بیان این که متاسفانه ابزار کار برای نسل جوان این استان فراهم نیست، چراکه زیرساخت های اشتغال مهیا نشده است، تصریح کرد: در سال های گذشته از نظر بودجه ریزی آنچه که به استان های دیگر اختصاص یافته در مقایسه با سیستان و بلوچستان با توجه به وسعت این استان و نیاز آن متفاوت بوده و توجهی که به باید به عمق محرومیت این خطه می شد، نشده و همچنان محروم تر از دیگر مناطق مانده است.
فاضلی گفت: تقاضا این است که با توجه به عمق محرومیت سیستان و بلوچستان نگاه مثبتی به این خطه صورت بگیرد، اگر می خواهیم استان را هم تراز با سایر استان ها بالا بیاوریم باید در اساس که همان بودجه ریزی است، توجه ویژه ای شود.
وی اذعان کرد: دولت بدهکار مردم سیستان و بلوچستان است، چراکه هم تراز با دیگر استان ها به این خطه بودجه نداده در حالی که با توجه به عمق محرومیت ها باید بیشتر مورد توجه قرار می گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بازهم وقتی بررسی می کنیم، می بینیم که بودجه سیستان و بلوچستان از یک استان هم تراز پایین تر است و این اقدام هیچ توجیهی ندارد که پیگیر رفع آن هستیم.
وی با بیان این که مسئولان بزرگ نظام نظر مثبتی به این خطه دارند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که باید به سیستان و بلوچستان بیشتر رسیدگی کرد که ما نیز به عنوان خدمت گذاران این استان وظیفه داریم نهایت تلاشمان را در این جهت انجام دهیم.
انتهای پیام/۴