همرزم شهید سلیمانی:

سیلی سخت؛ بیدارکردن وجدان خفته مردم آمریکا علیه حاکمانشان است/ حاج قاسم ثابت کرد راز محبوبیت اخلاص است

سرابی گفت: سیلی سخت مورد نظر مقام معظم رهبری مدظله العالی، بیدارکردن وجدان خفته مردم آمریکا و جهان غرب علیه حاکمان آن‌هاست چرا که حاکمان مستبد نظام سلطه با شهادت حاج قاسم، بزرگترین دشمن تروریست ها را کشتند.

غلامرضا سرابی یکی از همرزمان و یاران خراسانی شهید سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بنده به مدت دو سال در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ به عنوان مسئول یکی از کمیته های کنگره سرداران شهید استان سیستان و بلوچستان تحت امر کنگره سرداران و ۸۰۰۰ شهید استان های کرمان و سیستان و بلوچستان، افتخار خدمت تحت امر فرماندهی شهید سلیمانی را داشته ام.
وی افزود: شهید سلیمانی در آن زمان، فرمانده لشکر ۴۱ تارالله و قرارگاه قدس سپاه بود و چهار استان کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان تحت امر فرماندهی ایشان بود.
هم‌رزم شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم سال ها به عنوان فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق و فرماندهی عملیاتی یگان های ۴ استان را عهده دار بود که تیپ انصارالرضا علیه السلام بیرجند نیز شامل آن می شد. به همین دلیل امنیت منطقه بیرجند و نهبندان نیز مرهون زحمات و فرماندهی این شهید پرافتخار است.
حاج قاسم فرماندهی مقتدر اما صمیمی/ خاطره ای جالب از تواضع و شوخی حاج قاسم با هم‌رزمان
سرابی یادآور شد: بنده اصلا ادعای هم‌رزمی با شهید سلیمانی را ندارم، بلکه یکی از هزاران سربازی هستم که افتخار خدمت تحت امر این فرمانده نصیبم شد.
وی افزود: اما آنچه که من در برخورد با حاج قاسم به عنوان فرمانده ام دیده ام این بود که او ذره ای منیت نداشت و به همین دلیل هرکسی، با او احساس قرابت و نزدیکی داشت. او فرمانده مقتدری بود که در هنگام فرماندهی؛ هیچ کدام از مدیران تحت امرش جرأت مسامحه و کم کاری نداشت، اما در مقابل مردم و به خصوص خانواده شهدا و کودکان؛ یکپارچه محبت و صمیمیت می‌شد.
سرابی با اشاره به خاطره ای از تواضع و صمیمت حاج قاسم گفت: در سفری که برای افتتاح مسابقات ورزشی کنگره سرداران شهید، از کرمان به آبادان در کنار ایشان بودم، شاهد بودم که همرزمان این شهید در مسیر پرواز؛ با پرت کردن اشیائی مانند یخ، کاغذ و آبمیوه از گوشه و کنار هواپیما به سمت ایشان، باب شوخی را باز کردند. اما این شهید بزرگوار بدون در نظرگرفتن جایگاه فرماندهی و سلسله مراتب، به جمع یارانش پیوست و دقایقی را به شوخی با آنها گذراند.
یار خراسانی شهید سلیمانی با اشاره به محبوبیت شهید سلیمانی در عمق قلب مردم، گفت: این وعده خداوند است که می فرماید از من اطاعت کنید تا محبوب شوید. هرکسی از اوامر خداوند اطاعت کند محبوب قلب ها می شود.
شهید سلیمانی ثابت کرد که راز محبوبیت اخلاص است نه پول و رسانه
سرابی بیان کرد: می توان گفت که شهید سلیمانی حجت خدا بود. مانند جمله صدق الله در پایان تلاوت قرآن، او با محبوبیت اش؛ صداقت وعده خدا را مبنی بر اینکه رمز محبوبیت؛ اخلاص و بندگی محض است نه پول، تبلیغات و رسانه؛ ثابت کرد.
وی با اشاره به تشییع باشکوه حاج قاسم، افزود: هنر و قلم از به تصویر کشیدن و منعکس کردن این بدرقه با شکوه و با عظمت عاجز ماند و کاش می شد از انرژی و ظرفیت این مراسم باشکوه، بهره برداری لازم را انجام داد.
یار خراسانی شهید سلیمانی اظهار کرد: مکتب شهید سلیمانی ذوب در ولایت بودن، سربازی، دوری از هیاهو و خدمت صادقانه و بی منت در همه میادین است.
هرجا که اسلام نیاز داشت؛ حاج قاسم حاضر بود/ شهید سلیمانی دشمن را به لرزه انداخت
سرابی با تاکید بر اینکه هر جا اسلام نیاز داشت، شهید سلیمانی آنجا حاضر می شد، گفت: حاج قاسم در همه جا از جمله در سیل خوزستان، زلزله همدان، موصل، امرلی، دیرالزور، یمن، افریقا، امریکای جنوبی و … حضور داشت و مومن به وعده خدا بود.
وی افزود: اگر ما هم بخواهیم ادامه دهنده راه و مکتب حاج قاسم باشیم، باید مانند او ذوب در ولایت، با اخلاص و مومن به وعده های خداوند باشیم.
هم‌رزم شهید سلیمانی گفت: حضور و تاثیر شهید سلیمانی دشمن را به هراس انداخته بود و این باعث شد تا شیطان بزرگ به صورت مستقیم، ایشان را به شهادت برساند. در واقع وقتی که یاداشت این سردار شهید روی میز وزیر دفاع آمریکا قرار می گیرد، ستون فقرات امریکایی ها را به لرزه در می آورد.
سیلی سخت؛ بیدارکردن وجدان خفته مردم آمریکا علیه حاکمانشان است
سرابی بیان کرد: شهید سلیمانی ضریب نفوذ اسلام ناب را تا عمق سرزمین هایی که سال‌ها حیات خلوت امریکایی ها بوده، گسترش داد و شعله های بیداری و نفرت از نظام سلطه را برافروخت. او در تمام صحنه هایی که حضور داشت، نقشه های آمریکا را نقش بر آب کرد و میلیاردها دلار سرمایه آن‌ها را بر باد داد.
وی با تاکید بر انتقام خون حاج قاسم، اظهار کرد: اخراج آمریکا از منطقه سیلی سخت نیست زیرا آمریکا خودش فهمیده که دیگر جایی برای حضور مستقیم در منطقه ندارد و نیروهای مزدور نیابتی مانند عربستان و امارات جای نحس آن‌ها را پر می کنند.
هم‌رزم شهید سلیمانی بیان کرد: سیلی سخت مورد نظر مقام معظم رهبری مدظله العالی، بیدارکردن وجدان خفته مردم آمریکا و جهان غرب علیه حاکمان آن‌هاست چرا که حاکمان مستبد نظام سلطه با شهادت حاج قاسم، بزرگترین دشمن تروریست ها را کشتند. کسی که مانع اصلی سرایت تروریسم به خانه و کاشانه آن‌ها بود.
سرابی تاکید کرد: در واقع موج بیداری مردم در غرب و آمریکا، سیلی اصلی است که آمریکا خواهد خورد.
تأکید بر شناخت دشمن در جریان مذاکرات
وی با اشاره به جریان مذاکرات با آمریکا گفت: گرفتن حق مردم وظیفه همه مسئولان است که‌ این وظیفه زمانی با مذاکره و زمانی با مقابله ممکن می شود. اما آنچه که مهم است، شناخت دشمن، عدم اطمینان به لبخندها و دیدن دست چدنی دشمن از زیر دستکش مخملی است.
سرابی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی سرباز مطیع ولی امر بود و هر چه ولی فقیه حکم می کرد، انجام می‌داد، گفت: اگرچه شهید سلیمانی بزرگترین نظریه‌پرداز در همه حوزه های سیاسی و امنیتی بود، اما اطاعت از ولایت فقیه شاخصه بی بدیل ایشان بود و ضروری است که ما نیز در مسیر او و مطیع امر ولایت باشیم.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴