رئیس شورای اسلامی روستای میغان:

سیل باعث تخریب لوله‌های آبرسانی دهستان میغان نهبندان شد

دلاوری گفت: وقوع سیل باعث از بین رفتن دو بند خاکی و همچنین لوله‌های آبرسانی روستای میغان شهرستان نهبندان شد.

محمد دلاوری رئیس شورای اسلامی روستای میغان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: حدود ۱۰ روز پیش، وقوع سیل باعث از بین رفتن دو بند خاکی و همچنین لوله‌های آبرسانی روستای میغان شهرستان نهبندان شد.
وی افزود: براثر شکستگی لوله‌ها، سیل وارد قنات شده و آن را پر از گل‌ولای کرده است.
رئیس شورای اسلامی روستای میغان افزود: با مدیریت آب و فاضلاب و فرمانداری نهبندان و همچنین مدیریت بحران استان تماس گرفتیم اما تاکنون مسئولی در محل وقوع سیل حضور پیدا نکرده است.
دلاوری تصریح کرد: متأسفانه لوله‌گذاری به شکل صحیح انجام نشده و لوله‌ها را در مسیر رودخانه به صورت روکار قرار دادند.
وی اظهار کرد: با وجود این مشکل، مردم منطقه در تابستان دچار مشکل کم‌آبی یا بی‌آبی می‌شوند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان نهبندان گفت: مدتی قبل ترکیدگی لوله‌های انتقال آب باعث هدررفت آب شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، مسئولان خرابی لوله‌ها را رفع کردند.
دلاوری افزود: بعد از مدتی، لوله‌ها مجدد دچار ترکیدگی و آب مخزن آبرسانی به علت ترکیدگی لوله‌های انتقال آب، خالی شده بود که از لوله‌ها فیلم گرفتیم و به معاون فرماندار نشان دادیم آب در بیایان هدر می‌رود که بعد از مدتی، این خرابی نیز رفع شد.
وی یادآور شد: سه سال پیش لوله‌ها را روکار در مسیر رودخانه کار کردند و ما هشدار داده بودیم که لوله باید زیرخاک باشد چراکه سیل آن را نابود می‌کند.
رئیس شورای اسلامی روستای میغان با بیان این‌که اکنون در شرایط بیماری کرونا هستیم گفت: از مسئولان می‌خواهیم مشکل آبرسانی به روستا را رفع کنند.
انتهای پیام/۴