سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

شاهد کم‌توجهی به حوزه فرهنگ در بودجه ۱۴۰۰ هستیم

حجت‌الاسلام نصیرایی از تخصیص سه درصد از بودجه ۱۴۰۰ به حوزه فرهنگ، تربیت ‌بدنی و گردشگری خبر داد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور محمدپور معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این نشست اعضای کمیسیون بر افزایش بودجه بخش‌های تربیت‌بدنی، گردشگری و فرهنگ تأکید داشتند و نقطه‌نظرات خود را در این باره مطرح کردند.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ سه درصد از کل بودجه سال ۱۴۰۰ به بخش فرهنگ، تربیت‌بدنی و گردشگری تخصیص یافته که این میزان نسبت به سال ۹۹ رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.
حجت‌الاسلام نصیرایی خاطرنشان کرد: اگرچه بودجه بخش فرهنگ، تربیت بدنی و گردشگری در سال ۱۴۰۰ رشد ۱۸ درصدی دارد اما مشکل اینجا است که این مقدار جوابگوی نیاز این بخش نیست و بازهم شاهد کم‌توجهی به حوزه فرهنگ در تخصیص اعتبارات هستیم.
وی افزود:‌ موضوع مهم بحث واقعی نبودن درآمدهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ است که اگرچه فروش دو میلیون و ۳۰۰ بشکه نفت برای سال آتی در بودجه پیش‌بینی شده اما واقعیت این است که این درآمد واقعی نیست و به نظر بیشتر کارشناسان تحقق پیدا نخواهد کرد.
انتهای پیام/۳