رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند:

شایعه‌ای که به گرانی دامن می‌زند/ کلاهبرداران در پی سوءاستفاده

تقی‌زاده با اشاره به شایعه افزایش محدوده شهری بیرجند گفت: عده ای کلاهبردار با مطرح کردن این موضوع موجب گرانی زمین های مناطق حاشیه ای و ضرر خریداران شده اند.

به گزارش خاورستان، ابراهیم تقی‌زاده صبح شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند اظهار کرد: هر چند مدت یک بار شایعه‌ای پیرامون افزایش محدوده شهری شهر بیرجند مطرح می‌شود و هر دفعه نیز منطقه‌ای را به عنوان افزایش محدوده عنوان می‌کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند بیان‌کرد: وقتی بر اساس شایعه‌ای عده‌ای منطقه‌ای در حاشیه شهر بیرجند را به عنوان منطقه اضافه شده به محدوده شهری مطرح می‌کنند، قیمت زمین در آنجا به شدت افزایش پیدا می‌کند.
تقی‌زاده با بیان اینکه طرح این موضوعات موجب خسارت مالی به شهروندان می‌شود، ادامه‌داد: افراد بر اساس این شایعات زمین‌هایی را در حاشیه شهر بیرجند با قیمت بالا خریداری می‌کنند و بعد از فروکش کردن شایعه و به تبع آن کاهش قیمت زمین از نظر مالی آسیب می‌بینند.
وی یادآور شد: در حال حاضر ضرورتی برای افزایش محدوده شهری بیرجند وجود ندارد.
رئیس شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه طرح اراضی پادگان بیرجند نیز در کمیسیون ماده ۵ مطرح است، گفت: این طرح در کمیته فنی کمیسیون ماده ۵ مسکوت مانده و باید در جلسه‌ای دوباره این موضوع پیگیری شود.
تقی‌زاده اظهار کرد: شهرداری سال گذشته حدود ۲۸ میلیارد تومان اضافه درآمد داشته است که باید برای چگونگی هزینه این مبلغ برنامه‌ای ارائه دهد و البته این مبلغ باید در مسائل و پروژه‌های عمرانی و نه بودجه جاری شهرداری هزینه شود.
وی با تأکید بر اینکه در نظر گرفتن پارکینگ برای مجتمع‌ها خط قرمز شورا است، بیان‌کرد: این موضوع در مورد همه پروژه‌ها و از جمله پروژه هلال شهر بیرجند مصداق پیدا می‌کند.
رئیس شورای شهر بیرجند با بیان اینکه پروژه مجتمع هلال شهر بیرجند به واسطه تأخیر در تأمین پارکینگ پلمپ شده است، ادامه‌داد: اگر متولیان امر برای این مجتمع پارکینگ تأمین کنند بی شک بازگشایی خواهد شد و در غیر این صورت بر اساس تصمیم کمیسیون ماده ۱۰۰ همچنان پلمپ می‌ماند.
تقی‌زاده با بیان اینکه هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند تصمیم کمیسیون ماده ۱۰۰ را تغییر دهد، یادآور شد: همه حرف‌ها و سخن‌ها پیرامون پارکینگ مجتمع هلال در زمینه چگونگی تأمین آن است.
انتهای پیام/۴