رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی:

شرایط جذب دانشجوی خارجی تسهیل و تسریع شود/ درخواست حمایت از طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی: شرایط جذب دانشجوی خارجی تسهیل و تسریع شود و در خصو صدور روادید نیز اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی امروز در جلسه جمع بندی مباحث مربوط به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خراسان جنوبی که با حضور اعضای کمیسیون و آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: ارتباط قوی بین بخش خصوصی و دولتی در خراسان جنوبی وجود دارد.
وی افزود: شرایط جذب دانشجوی خارجی تسهیل و تسریع و در خصو صدور روادید نیز اقدامات لازم انجام شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: درخواست دارم خراسان‌جنوبی به عنوان مرکز پایلوت جذب دانشجویان افغانستانی در نظر گرفته شود.
هاشمی اظهار کرد: دانشگاه های خراسان جنوبی پتانسیلهای قوی دارد که نیاز است حمایت شویم.
وی خاطرنشان کرد: لازم است از توسعه رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد حمایت شود و در خصوص تحقق عملی وعده وزارت علوم برای تخصیص یارانه غذای دانشجوها علی‌رغم کم برخورداری استان که در نظر گرفته نشده حمایت‌های لازم انجام شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: پیشنهاد می‌شود کلیه ساختمان های آموزشی از تخفیف عوارض ساختمانی از جمله صدور پروانه، مالیات بر ارزش افروده و … برخوردار شود.
هاشمی افزود: برای توسعه مدارس سماء در استان کمک شود و از طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی حمایت شود.
وی با بیان اینکه شاهد مهاجرت پزشکان و اساتید در حین کار و بازنشستگی هستیم، گفت: نیاز به همراهی بخش خصوصی و عمومی برای نگهداری پزشکان و اساتید در استان هستیم که با راه اندازی بیمارستان خصوصی می‌توان نسبت به ماندگاری پزشکان استان اقدام کرد و در زمینه درمان بیماران کشور افغانستان نیز نقش به سزایی داشت.
انتهای پیام/۱۲۷