شرایط خرید بلیط هواپیما چارتر در تور مشهد

بلیط هواپیما چارتر از جمله بلیط های رایجی بوده که غالبا در تورهای مشهد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بلیط ها که جدای بلیط های سیستمی هستند در مناسبت ها و تعطیلات طرفداران بیشتری را به سمت خود جلب نموده و بنا به موقعیت های مختلف قیمت های متنوعی را به خود اختصاص می دهند.

به گزارش خاورستان، بلیط هواپیما چارتر از جمله بلیط های رایجی بوده که غالبا در تورهای مشهد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بلیط ها که جدای بلیط های سیستمی هستند در مناسبت ها و تعطیلات طرفداران بیشتری را به سمت خود جلب نموده و بنا به موقعیت های مختلف قیمت های متنوعی را به خود اختصاص می دهند و همیشه در تور مشهد توسط چارترها ارائه می شوند.
شرایط خرید بلیط هواپیما چارتر در تور مشهد
شهر مشهد از جمله شهرهایی بوده که در کشور ایران بیشترین پروازهای داخلی بعد از تهران را به خود اختصاص داده است و غالبا اکثر تورهای مشهد در نظر داشته تا مسافرین خود را به کمک سفرهای هوایی و خرید بلیط هواپیمای چارتری در تور مشهد به مقصد برسانند. البته لازم بوده که مسئولین تورهای مشهد با انواع بلیط های چارتری و همچنین قوانینی که چارتر ها برای بلیط های رزرو شده خود در نظر گرفته اند آشنایی پیدا نمایند. اگر چه از نظر کیفیت و خدمات هواپیمایی و فرودگاهی بلیط های سیستمی و چارتری تفاوت عمده ای ندارند اما در تعیین نرخ فروش هر دو بلیط های هواپیمایی می توانند تفاوت های آشکاری با یکدیگر داشته باشند. معمولا به دلیل رزرو بلیط هواپیمایی توسط چارترها اینکه قیمت بلیط هواپیما چارتر در چه نرخی باشد و از چه شرایط و قانونی تبعیت کنند زیر نظر چارترها و تامین کننده ها می باشد به همین دلیل شرکت های ایرلاین مختلف این اجازه را داشته تا در مناسبت ها و تعطیلات قیمت بلیط های چارتری را افزایش داده و در مواقعی که مسافران استقبال خوبی از سفرهای هوایی ندارند به عنوان تبلیغات و ترغیب مشتری قیمت بلیط های چارتری را کاهش داده و خدمات را افزایش دهند. اینکه متقاضیانی بخواهند بلیط هواپیمایی چارتری را کنسل کنند تنها به نظر ایرلاین بستگی دارد. برخی از شرکت ها تحت هیچ شرایطی بلیط را کنسل نکرده و عهده دار بهای بلیط نخواهند شد اما برخی دیگر از شرکت های ایرلاین با شرایط مشتری سازش داشته و درخواست مسافر را قبول می کنند. خدمات بلیط هواپیمای چارتر بسته به نوع ایرلاین می تواند متنوع و در سطوح مختلفی باشد. که این اختلاف خدمات و قیمت تفاوت هایی را در بین بلیط های چارتری و سیستمی ایجاد نموده است.
بلیط هواپیما چارتر چیست؟
به طور کلی خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری دو نوع بلیط پروازی بوده که می توانند تفاوت های عمده ای را با یکدیگر داشته باشند. البته شاید بتوان گفت بارزترین تفاوتی که میان بلیط های چارتری و بلیط های سیستمی وجود دارد تفاوت نرخ قیمت آنها باشد چرا که بلیط های سیستمی معمولا در طول سال و در مناسبت ها و فصل تابستان نرخ بلیط ها با فصل زمستان و پاییز که تعداد پروازها کم است نرخ های ثابتی دارند اما بلیط های هواپیمایی چارتری که توسط شرکت های ایرلاین مختلف مدیریت و عرضه می شوند بنا به سلیقه چارتر کننده در زمان های مختلفی از سال به قیمت ها و نرخ های متنوعی عرضه می شوند.
بلیط هواپیما چارتری بهتر است یا سیستمی؟
اکثر افرادی که در تورهای زیارتی مانند سفر به مشهد مقدس و سایر پروازهای هوایی از بلیط های چارتری استفاده می کنند گمان کرده که نسبت به بلیط های سیستمی کیفیت پایین تری را دارند. در حالی که متقاضیان بلیط هواپیمای چارتری از نظر پذیرایی، کابین، نوع صندلی و پرواز شرایط یکسانی را با متقاضیان بلیط های سیستمی خواهند داشت. امروزه چارترها سعی کرده در نوع بلیط چارتر بلیط های بیزینسی و کلاس دار را هم عرضه کنند.
ویژگی های بلیط هواپیمای چارتر
مهمترین مزیتی که بلیط هواپیما چارتری در تورهای مشهد دارد تهیه بلیط هایی ارزان قیمت با خدمات بالا در دقیقه نود است، شاید به جرات بتوان گفت همین امر موجب محبوبیت این بلیط ها در میان گردشگران شده است. اگر چه اکثر شرکت های ایرلاین بلیط های چارتری را برای تمامی سنین در یک نرخ قیمت ارائه می دهند اما در مواقعی که بلیط هواپیما چارتری در تعداد بالا توسط مدیران تورهای مشهد و یا هر تور دیگری تهیه گردد مدیریت آژانس پروازی این امکان را داشته تا تخفیفات ویژه ای را برای فروش آنها در نظر بگیرد. البته مسافرانی که اقدام به رزرو هتل و خریداری بلیط های چارتری می کنند لازم بوده به نوع و شرایط آژانس پروازی توجه کافی را داشته باشند زیرا اکثر شرکت ها بر خلاف بلیط های سیستمی شرایط کنسل شدن را برای بلیط های چارتری قرار نداده و ممکن است خریداران بلیط های چارتری با مشکلاتی رو به رو شوند و یا گاهی اوقات درصد های بالایی را برای کنسل نمودن بلیط های چارتری در نظر گرفته می شود که کاملا با نارضایتی مسافر همراه خواهد بود. جالب است بدانید در هیچ یک از بلیط های هواپیمایی سیستمی و چارتری امکان تغییر دادن نام و مشخصات ثبت شده به همراه تاریخ و زمان پرواز تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت بنابراین لازم است قبل از خرید به تمامی این موارد به خوبی توجه نموده و با دقت بیشتری بلیط مورد نظر خود را خریداری نمایید.
بهترین نوع بلیط های هواپیمایی چارتری
اینکه گفته شود بهترین نوع بلیط چارتر چه بلیطی می باشد شاید گفته ای اشتباه است. زیرا خریداران بسته به شرایط و امکانات مورد نیاز خود می توانند هر نوع بلیط هواپیما چارتر را از شرکت های عرضه کننده و چارترهای مختلف تهیه نمایند. البته از نظر قیمت و کیفیت می توان گفت بلیط های لحظه آخری چارتری می توانند شرایط مناسبی را برای مسافرین مهیا سازند زیرا این نوع بلیط چارتری به دلیل تکمیل نبودن ظرفیت هواپیما، سر رسید بلیط هایی که رزرو شده، خالی بودن هتل هایی در مقصد و…در لحظات آخر پرواز با نام بلیط های لحظه آخری در کمترین قیمت به متقاضیان ارائه می شود و شاید بتوان گفت از نظر قیمت بهترین نوع بلیط های چارتری به حساب آیند.
بلیط هواپیما چارتری مشهد
بسیاری از مسافران که عازم شهر زیبای مشهد مقدس هستند؛ تمایل دارند تا با استفاده از بلیط های ارزان چارتری سفر هوایی داشته باشند. از این رو طبق آمارهایی که از تردد پروازهای داخلی فرودگاه های کشور گزارش شده فرودگاه هاشمی نژاد مشهد از فرودگاه مهر آباد تهران بیشترین پرواز داخلی مربوط به مسافران تورهای مشهد را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل می توان گفت درصد بالایی از بلیط های چارتری در مسیر سفر های هوایی مشهد عرضه می شوند. در این میان نیز باید گفت از جمله پرطرفدارترین بلیط های هواپیمای چارتری امروزه به پروازهای رفت و برگشت تهران مشهد تعلق دارد.
نکات مهم برای خرید بلیط هواپیمایی چارتری
قیمت تمامی بلیط های چارتری در هر لحظه می تواند نوسانات زیادی را شامل شود پس اگر به دنبال ارزان ترین بلیط هواپیما چارتر هستید توصیه شده روزهای قبل و یا بعد از تاریخ مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و مناسب ترین بلیط هواپیما را به دست آورید. خریداری و یا رزرو بلیط هواپیما چارتر به دقت کافی انجام شود چون اکثر چارترها بلیط های هواپیمایی را کنسل نمی کنند و یا در صورت کسر نمودن درصدی از بهای بلیط، هر چه مسافر به تاریخ پرواز نزدیک تر شود این درصد کسری بالاتر خواهد رفت. در فصل زمستان و پاییز بلیط هواپیما چارتر طرفداران کمتری داشته و قیمت های پایین تری را به خود می گیرند.
برگرفته از وب سایت آژانس مسافرتی دلتابان https://deltaban.com
انتهای پیام/۴