معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند خبر داد

شرکت بیش از ۱۳ هزار داوطلب خراسان جنوبی در آزمون سراسری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 97 در خراسان جنوبی 13 هزار و 630 نفر اعلام شده است.

محسن آیتی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند در گفتگو با خبرنگار خاورستان،اظهار کرد:آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در سال ۱۳۹۷ همزمان با سراسر کشور صبح و عصر پنج شنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر در پردیس شوکت آباد دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.
وی افزود: آزمون عمومی و اختصاصـی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنج شنبه ۷ تیر با یک هزار و ۸۱۶ نفر داوطلب برگزار خواهد شد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعداز ظهر پنج شنبه با ۵۲۷ نفر داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
آیتی عنوان کرد: آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه ۸ تیر با ۲ هزار و هفتصد نفر داوطلب و داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی بعدازظهر جمعه با ۸۱۵ نفر داوطلب در حوزه آزمون دانشگاه بیرجند مستقر در دانشکده ها و ساختمان های آموزشی پردیس شوکت آباد برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند کارت ورود به جلسه و راهنمای شرکت در آزمون را از بعدازظهر یکشنبه ۹۷.۴.۳ لغایت روز چهارشنبه ۹۷.۴.۶ از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.orgدریافت کنند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند، گفت: محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۵ و ۶ تیر از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ در محل پردیس شهدای دانشگاه بیرجند واقع در میدان شهدا، خیابان دانشگاه آماده پاسخگویی به داوطلبان شهرستان بیرجند خواهد بود.
آیتی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با اتوبوس رانی برای انتقال داوطلبان،گفت: ساعت عزیمت داوطلبان به محل آزمون صبح ها از ساعت ۶:۳۰ و بعدازظهرها از ساعت ۱۳:۳۰ است.
وی یادآور شد: همچنین زمان مراجعت داوطلبان از محل آزمون صبح ها ساعت ۱۲ و بعدازظهرها ساعت ۱۸ اعلام شده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: به جز حوزه بیرجند ۱۰ حوزه برگزاری برای آزمون سراسری در سطح استان پیش بینی شده است.
آیتی عنوان کرد: تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۷ در خراسان جنوبی ۱۳ هزار و ۶۳۰ نفر اعلام شده است.
وی خاطرنشان کرد: شهر بیرجند بیشترین شرکت کننده را در بین شهرستانها به خود اختصاص داده است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: تعداد خانمهای شرکت کننده در آزمون سراسری۸ هزار و ۱۹۳ نفر و آقایان ۵ هزار و ۵۳۷ نفر هستند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/