مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

شرکت ۱۹ هزار نوآموز در طرح سنجش/ هفته آخر خرداد آغاز اجرای طرح در خراسان جنوبی

واقعی از شرکت حدود 19 هزار کودک بدو ورود به دبستان در طرح سنجش خبر داد.

به گزارش خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از شرکت حدود ۱۹ هزار کودک بدو ورود به دبستان در طرح سنجش خبر داد.
وی افزود: با وجود تفاوت های فردی دانش آموزان و به منظور شناخت توانایی ها، استعدادها و تنظیم برنامه های آموزشی متناسب با آن، همه ساله نوآموزان ۶ ساله لازم التعلیم بدو ورود به دبستان را در زمینه های مختلف جسمی و ذهنی در دو مرحله غربالگری اولیه و تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در راستای اجرای این طرح و بر اساس نتایج ارزیابی ها علاوه بر شناسایی مشکلات ذهنی، جسمی و رفتاری نوآموزان ، نسبت به تعیین جایگاه آموزشی آنان اقدام می شود، عنوان کرد: طرح سنجش کودکان پیش دبستانی با هدف شناسایی کودکان و نوآموزان دارای نیازویژه در سنین پایین تر، و برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی برای این دسته از کودکان اجرا می شود.
واقعی یشگیری از تشدید بیماری‌ها،کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل برخی عوامل مؤثربر افت تحصیلی، تهیه شناسنامه سلامت الکترونیک برای نوآموزان به منظور استفاده در برنامه ریزی ها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود آغاز رسمی طرح سنجش از هفته پایانی خرداماه جاری باشد.
وی با بیان این‌که عملیات نوبت دهی از هفدهم خرداماه توسط مدیران مدارس انجام می شود، عنوان کرد: امسال ۱۶ پایگاه اولیه و ۲ پایگاه تخصصی وظیفه سنجش کوودکان بدو ورود به دبستان را برعهده دارند، که از مموع پایگاه های اولیه، ۴ پایگاه در مرزاستان و در مدارس شهدای بانک ملی مهر شهر، تدبیر و شهید محمد رضا حکمت بیرجند و مشکوه شهرک امیرآباد مستقر خواهند بود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ساعت کاری پایگاه‌های سنجش را ۵ ساعت از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ اعلام کرد و ادامه داد: میزان پذیرش هر پایگاه بر اساس نوبت دهی، بین ۳۳ تا ۳۶ نفر در روز و در فواصل زمانی معین بوده و چنانچه شرایط ایجاب کندو نیاز به گسترش دامنه فعالیت پایگاه ها برای پاسخگویی باشد، امکان فعال کردن پایگاه های نوبت عصر نیز برای رفاه حال دانش آموزان و اولیای محترم فراهم می باشد.
واقعی با اشاره به همکاری ۱۴۰ نفر از معلمان مجرب استان در پایگاه های سنجش کودکان بد ورود به دبستان، عنوان کرد: تعرفه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان امسال ۵۰ هزار تومان می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: نحوه اطلاع اولیا از روز، ساعت و مکان سنجش نوآموزشان به صورت تلفنی و پیامکی بوده و فرایند سنجش کودکان بدو ورود به دبستان نیز از اواخر خردادماه آغاز؛ و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷