استاندار خراسان جنوبی:

شعار سال محور برنامه‌ریزی‌ها در خراسان جنوبی قرار گیرد

ملانوری گفت: شعار سال مبنی بر «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» محور و اساس برنامه ریزی ها در خراسان جنوبی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید ملانوری ظهر امروز در همایش فرمانداران استان ضمن تشکر از اقدامات سال گذشته، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) شعار امسال را «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» تعیین کرده اند و فرمانداران مکلفند به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها، به این شعار در کلیه مسایل اجرایی توجه داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که محور حرکت و اساس برنامه ریزی های ما باید شعار سال باشد، گفت: شعار «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» باید به عنوان خط مشی و دستورالعملی ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ملاک ارزیابی ها هم باید همین عنوان سال باشد، افزود: مبحث تولید به تولید در حوزه صنعتی محدود و خلاصه نمی شود، مهمترین کار ما باید هدفمند کردن تولیدات فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و … و سوق دادن برنامه ها به سمت توسعه باشد.
ملانوری ادامه داد: در حال حاضر مهمترین حلقه مفقوده مهم در توسعه کشور، عدم وجود ارتباط بین محورهای تأثیرگذار در توسعه است لذا ما باید با برنامه ریزی درست بین این حلقه ها رابطه ای قوی برقرار کنیم تا توسعه محقق شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایط فعلی بین کشاورزی و گردشگری، مراکز علمی و صنعت، بهداشت و گردشگری و … ارتباطی وجود ندارد در حالی که ارتباط بین این حوزه ها در کیفیت بخشی تولید و ایجاد ارزش افزوده و در نتیجه توسعه بسیار مؤثر است.
وی با اشاره به صحبت هایش در شورای اداری انتهای سال گذشته، گفت: بنا به آن چه در آن جلسه مطرح شد، فرمانداران باید برای سال ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی داشته باشند، این برنامه ها بر اساس برش های شهرستانی برنامه های دستگاه های اجرایی بوده، هدف گذاری ها در آن مشخص باشد و کارها نیز بر اساس جدول زمان بندی پیش برود.
انتهای پیام /۳
ملانوری با بیان اینکه هنر ما در برنامه ریزی باید این باشد که محورهای مختلف توسعه را کنار هم قرار دهیم و بین آنها تعامل ایجاد کنیم، افزود: برنامه ریزی ها باید با نگاه به آینده باشد و مسئولان نیز تا لحظه آخر حضورشان درست مثل روز اول باید به کار و تلاش خود ادامه دهند.
به گفته وی، پاشنه آشیل خیلی از مسایل، عدم برنامه ریزی است و ما جز با برنامه محور بودن کارها به هدف نمی رسیم.
ملانوری در ادامه راه اندازی ستاد توسعه خاوران را اقدامی در همین راستا برشمرد و گفت: ستاد توسعه خاوران، پایه و اساس حرکتی به سمت توسعه است.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید براینکه اقدامات ستاد، محور حرکت های توسعه ای در سال های آینده است، تصریح کرد: در قالب برنامه های ستاد توسعه خاوران، ظرفیت ها ، پتانسیل ها و توانمندی های همه حوزه ها در کنار هم قرار می گیرند.
انتهای پیام / ۳