شعار مرگ بر آمریکا یعنی زنده باد انسان/ هر قدمی که برمی دارید و هر شعاری که می دهید عبادت است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از مقدس ترین کلماتی که در حمایت از نوع انسان و مبارزه با آفت انسانیت که آمریکا سمبل آن است، شعار مرگ بر آمریکاست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، عصر امروز در دیدار با جمعی از دانش آموزان بسیجی شهر خوسف با اشاره به اینکه در مکتب الهی، انسان جایگاه خاصی دارد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید که همه ی هستی برای انسان آفریده شده است، در حدیث قدسی نیز آنقدر جایگاه انسان بالاست که اگر شرایط خود را حفظ کند، خداوند انسان را مَثَل خود قرار می دهد.
وی با اشاره به اینکه در مکتب اسلام انسان ها با یکدیگر برادر هستند، افزود: خدمت، هدایت و کمک به انسان در راه حق بسیار ارزشمند است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه از ثواب های بسیار بزرگ این است که یک انسان مشکل انسان های دیگر را حل کند، خاطر نشان کرد: مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی می فرمایند که ” من ۵۰ سال در اسلام شناسی صاحب نظر بوده ام و به شما می گویم که در انواع و اقسام مسائل پس از انجام واجبات، هیچ عملی به پایه ی خدمت به بندگان خدا نمی رسد.”
آیت الله عبادی تصریح کرد: سمبل بین المللی تفکر اسلامی، اربعین حسینی است که از همه ی دنیا در آن حضور پیدا می کنند و جمعیتی غیر قابل وصف را شکل می دهند و انواع مهر، محبت، ایثار و گذشت را مشاهده می کنیم.
وی ادامه داد: همانطور که برای بدن انسان آفت و بیماری های واگیردار و غیرواگیردار وجود دارد، برای انسانیتِ انسان نیز آفت هایی وجود دارد که دارای اسباب و عللی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است و شعار مرگ بر آمریکا سر داده می شود، یادآور شد: باید حتما توجه داشته باشیم، آمریکایی که در این مرگ بر آمریکا گفته می شود، آمریکای جغرافیایی و جمعیت آمریکا نیست، بلکه منظور، مرکز استکبار و سیستم حکومتی و فرهنگی آمریکاست و هر کس با این تفکر در هر نقطه جهان باشد این تنفر شما شامل حال او می شود و آن ها آفت انسان ها هستند.
آیت الله عبادی افزود: در بحث نظری، تفکر لیبرال دموکراسی غرب، درست در مقابل دعوت انبیا که برای انسان مقامی قائل شده است، قرار دارد.
وی ادامه داد: در تفکر لیبرال دموکراسی، هر چیزی که توجیه اقتصادی داشته باشد قابل تعریف و خوب است و هر چیزی که توجیه اقتصادی نداشته باشد خوب نیست و معنایی ندارد، در این مکتب همچنین واژه ی حسن و قبح معنی نمی دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: این تفکر اساس را بر ارزش ها، مسئله اقتصاد می داند و اخلاقی که آنها معنی می کنند با اخلاقی که انبیا معرفی کرده اند، ۱۸۰ درجه متفاوت است.
آیت الله عبادی با بیان اینکه آنها می گویند که انسان گرگ انسان است و تواضعی که آن ها در مقابل دیگران دارند تنها برای فریب جوامع است، گفت: دین، اخلاق، حقوق و هر واژه ای که به عنوان ارزش تعبیر می کنیم، در تفکر لیبرال دموکراسی غرب، تنها برای توجیه اقتصادی است.

وی مطرح کرد: استعمارگران برای خود توجیه اقتصادی ایجاد می کنند لذا کشتن افراد و بمب انداختن بر سر افراد بی گناه هیروشیما و ناکازاکی برای آن ها ارزشی ندارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: استعمارگران برای رسیدن به پول، نفت، طلا و منافع خود با استفاده از شگردهای خود نظیر فریب، مکر، حیله و نیرنگ دست به هر اقدامی می زنند.
آیت الله عبادی ابراز داشت: پرونده های این استکباران را اگر مشاهده کنید می بینید که مردم ایالات های متحده آمریکا همان اروپایی هایی هستند که ۸۰ میلیون مردم بومی آمریکا را کشته و این کشور را بر روی قبر آن ها ساخته اند.
وی با بیان اینکه صهیونیست ها رهبران اصلی سیستم تفکر لیبرال دموکراسی هستند، گفت: وقتی مرگ بر آمریکا می گویید یعنی زنده باد انسان.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: همانگونه که کرم های خراط به جان درخت ها می افتند و درخت ها را خشک می کنند، کشورهای اروپایی استعمارگر، صهیونیست ها و آمریکایی ها برای جان، فرهنگ و حیات بشر آفتی شده اند، لذا این شعار شما پشتیبان از نوع انسان و فرهنگ انسان است تا این آفت از بین ببرد لذا نیاز به مبارزه دارد.
آیت الله عبادی افزود: سیستم مستکبرین جهانی، حکومت خود را پایان تاریخ می نامند، و این یعنی از آدم ابوالبشر تاکنون، جریانات، اشخاص، سیاست ها و… متحول می شوند، اما وقتی نوبت به حکومت لیبرال دموکراسی برسد، دیگر تغییری حاصل نخواهد شد.
وی ابراز داشت: شکنجه گاه های استعمارگران تنها شکنجه گاه ابوغریب نیست، بلکه در بسیاری از کشورها به صورت شناخته و ناشناخته شکنجه گاه دارند و به هیچ وجه رحم، حیا، ادب و اخلاق برای آن ها معنی نمی دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: باید برای ۱۳ آبان و فلسفه نظری، عملی و میدانی با توجه به اسناد تاریخی موجود، کتاب هایی نوشته و تدریس شود تا نسل های آینده بدانند در مقابل چه حیوان های خطرناکی قرار گرفته اند.
آیت الله عبادی تصریح کرد: استکبار جهانی پس از جنگ جهانی دوم، حدود ۵۰ کشور را مورد هجوم خود قرار داده و اوکراین و یمن کشورهای بعدی هستند.
وی با اشاره به اینکه ترامپ صراحتا می گوید که داعش را اوباما ایجاد کرده است، ادامه داد: دیروز آیت الله رئیسی خواستار تنظیم یک کیفرخواست مفصل علیه مدعیان حقوق بشر به ویژه آمریکا شدند تا در یک دادگاه بین المللی مورد رسیدگی قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: از مقدس ترین کلماتی که در حمایت از نوع انسان و مبارزه با آفت انسانیت که آمریکا سمبل آن است، شعار مرگ بر آمریکاست.
آیت الله عبادی افزود: بیش از هر چیز باید جامعه به بصیرت مجهز شود تا بداند با چه انسان های درنده ای روبرو است.
وی گفت: تجربه نشان داده است که اگر در مقابل استعمارگران، کشور و ملتی کم آورد، با قصاوت تمام پایمال می شوند، اما اگر با آنها پنجه در پنجه دراندازند، به جهت آنکه استعمارگران بزدل هستند جا خالی می کنند و عقب می نشینند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: به خاطر داریم که در جنگ ۶ روزه چند کشور عربی با تمامی امکانات خود با صهیونیست ها درگیر شدند اما شکست خوردند چون مقاومتی وجود نداشت، اما مجموعه حزب الله لبنان، وقتی رهبرشان، آقای سید حسن نصرالله این فرزند امیرالمومنین و فرزند حسین(علیه السلام) فقط یک تَشَر می زند، ارتش صهیونیست ها مرزها را رها می کنند و به جای خود آدمک قرار می دهند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه پر هزینه ترین وجه برای هر جامعه ای، اظهار ضعف و کوتاه آمدن در مقابل ستمگر است، گفت: مبارزه با این مشرکان و انسان های کافر تنها راهی است که وجود دارد.
وی خطاب به دانش آموزان بسیجی گفت: موضع شما این است که باید کمک مظلوم باشید و در مقابل ستمگر نیز از خود قدرت نشان دهید، لذا هر قدمی که برمی دارید و هر شعاری که می دهید، عبادت است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: انسان های عدالت خواه به هر اسم و نامی خودشان را در اربعین حسینی به صحرای کربلا می رسانند که او ممکن است فردا از من و شما به مسلمانی خیلی نزدیک تر باشد زیرا دارای انگیزه است اما بسیاری از افرادی که نماز می خوانند و شاید بدون انگیزه باشند ممکن است که مسلمان محشور نشوند، به این جهت که مواضع دین را رها کرده اند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه دشمنان امروز در سطح بین الملل، منطقه و ایران شکست خورده اند، افزود: سال گذشته در چنین روزهایی، دشمنان می گفتند که بعد از ۱۳ آبان ماه، دیگر انقلابی وجود نخواهد داشت و برخی ها که معاملات کلان می کردند نیز منتظر آمدن ۱۳ آبان بودند، اما اکنون مشاهده می کنید که دشمنان در سطح بین الملل، منطقه و کشور ایران اسلامی شکست خورده اند.
وی اضافه کرد: حسرت امروز آمریکا این است که در منطقه ۷ تریلیون دلار هزینه کردند اما باید دست خالی اینجا را ترک کنند و این یعنی پیروزی مقاومت.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان با اشاره به اینکه تفکر بسیجی در مقابل تفکر استکباری قرار دارد، گفت: در ایران نیز تفاوت بسیاری حاصل شده است و آن افرادی که با تفکر لیبرالی بودند از برخی انقلابی ها در سخنرانی خود انقلابی تر حرف می زنند.
انتهای پیام/۶/ ۱۱/