امام جمعه نهبندان:

شعار “هیهات من الذله” توده های میلیونی را در برابر ستمگران بسیج میکند/ استفاده از فرصت محرم برای ترویج وحدت

حجت الاسلام خزاعی گفت:: شعار هیهات من الذله امام حسین (ع) توده های میلیونی را در برابر ستمگران بسیج میکند و این تمسک به امام حسین (ع) و ایشان را الگو قرار دادن در تمامی زمینه ها از جمله جهاد نظامی، علمی، اقتصادی، جهاد با نفس و سایر زمینه هااست.

حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، در مورد فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای است که در آیات و روایات فراوانی به آن اشاره شده است.

وی افزود: همانگونه که امام حسین (ع) بیان کردند هدف از قیام امام حسین امر به معروف و نهی از منکر و احیای ارزشها بود.

امام جمعه نهبندان بیان کرد: زیرا ارزشهایی که پیامبر (ص) و اما علی (ع) از خودشان به یادگار گذاشته بودند به فراموشی سپرده شده بود و ضد ارزشها در آن مقطع جای ارزشها را گرفته بود.

حجت الاسلام خزاعی عنوان کرد: اگر وجود مبارک امام حسین (ع) دست به این قیام با هدف امر به معروف و نهی از منکر نمیزد چه بسا که اسلام باقی نمیماند و احکام نورانی اسلام را از بین میبردند.

جامعه بشری مدیون امام حسین (ع)

وی با بیان اینکه جامعه بشریت مسلمان بودن خودش را مدیون وجود مبارک اباعبدالله الحسین(ع) هستند، اظهار کرد: در زیارتنامه آن بزرگوار نیز آمده اشهد انک قد اقمت الصلاه و آتیت الزکاه و امرت بالمعروف و نهیت عن المنکر یعنی امام حسین (ع) شهادت میدهیم که اقامه نماز، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از منکر کردید.

امام جمعه نهبندان گفت: بحث امر به معروف و نهی از منکر بحث موردی نیست که امام حسین (ع) انجام دادند و تمام شد نه بلکه باید امام حسین (ع) و کارشان در طول تاریخ الگو و نصب العین باشد و هر جا منکری دیده شد بر علیه اش اقدام شود.

حجت الاسلام خزاعی بیان کرد: جامعه ای اگر خواسته باشد به عنوان جامعه مسلمان به راه خودش ادامه دهد در آن جامعه باید ارزشها حاکم باشد.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و همه افراد در قبال هم مسئولند و باید به یکدیگر تذکر بدهند.

آموزش و شیوه های خاص تبیین امر به معروف و نهی از منکر

امام جمعه نهبندان بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با شیوه های خاصی تبیین شود و افراد آموزش های لازم را ببینند مطالعات خود را بالا برده و با معروفات و منکرات آشنا باشند و به طرز صحیحی بتوانند تبیین کنند که بازتاب منفی نداشته باشد.

حجت الاسلام خزاعی گفت: از بستر محرم باید استفاده های شایانی در بحث امر به معروف و نهی از منکر برد. ماه مبارک رمضان، تریبون نماز جمعه، رسانه ها و سایر مناسبت ها میتوان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در بحث آموزش، تبیین و ترویج استفاده کرد چراکه امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت دینی است.

ترویج شیعه لندنی با استفاده از مسلمان نماها

امام جمعه نهبندان در مورد شیعه لندنی و انگلیسی، بیان کرد: استکبار جهانی همیشه میخواهد با افراد مسلمان نما به اسلام ناب ضربه بزند.

وی ادامه داد: استکبار با استفاده از افراد مسلمان نمایی که شاید جایگاهی در جامعه، خانواده یا جایگاه علمی دارند میخواهد به هدفش برسد و این بحث نفوذ که مقام معظم رهبری میفرمایند در تمام رده ها است.

حجت الاسلام خزاعی گفت: استکبار برای ضربه زدن به اسلام و شیعه ناب محمدی میخواهد با نفوذ در افکار افرادی که آن تقیدات لازم را نداشتند اما اسم و رسمی داشتند به جامعه بشری ضربه بزنند و بشریت را به شیعه و اسلام ناب بدبین کنند که این هوشیاری جامعه شیعه را میطلبد.

امام جمعه نهبندان به سخنی از امام خمینی (ره) اشاره و بیان کرد: امام فرمودند: “اگر دشمن از شما تعریف کرد به خود شک کنید”؛ باید دید که استکبار جهانی از کدام گروه حمایت میکند و کدام گروه را مغضوب خودشان دارند.

وی اظهار کرد: واضح است آنهایی که مورد حمایت استکبار جهانی هستند شیعه آمریکایی بوده و آنها خیر و صلاح جامعه را نمیخواهند و همچنین واضح است آنهایی که مغضوب واقع شدند در مسیر حق هستند.

لزوم افزایش بصیرت و آگاهی نسبت به دشمن

امام جمعه نهبندان تصریح کرد: لذا باید بصیرت و آگاهی جامعه ما در همین جلسات عزاداری محرم بیشتر باشد تا دشمن اصلی شناخته شود.

وی افزود: دشمن وقتی بصیرت مردم کم باشد از افراد مسلمان نما استفاده کرده و با نفوذ در افکار آنها و به تبع جامعه به اهداف خود میرسد.

حجت الاسلام خزاعی در مورد وحدت، گفت: امامان معصوم و اهلبیت(ع) همه محور وحدت هستند و برای این امر مهم تلاش میکردند.

وی ادامه داد: امروز امام حسین (ع) به عنوان محور وحدت میتواند مطرح باشد چراکه شیعه و اهل سنت امام حسین را قبول دارند؛ شیعه امام حسین(ع) را به عنوان امام معصوم و اهل سنت به عنوان نوه پیامبر (ص) امام حسین (ع) را قبول دارند.

امام جمعه نهبندان بیان کرد: در وحدت باید بر مشترکات تاکید کرد و با این وجود امام حسین (ع) عامل مهمی برای وحدت است و لذا در همین ایام عزاداری اباعبدالله فراوان دیده شده که اهل سنت نیز در ایام محرم جلسات قرآن داشته و نذورات میدهند.

استفاده از فرصت محرم برای ترویج وحدت

وی افزود: از فرصت محرم نیز باید در جهت ترویج مسئله وحدت استفاده شود.

حجت الاسلام خزاعی در مورد تحقق ایران قوی با تکیه بر مکتب عاشورا، گفت: یک جمله طلایی از امام خمینی (ره) داریم که فرمودند : “این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و باید آن را زنده نگهداشت تا کشور آسیب نبیند‌”.

امام جمعه نهبندان بیان کرد: شعار هیهات من الذله امام حسین (ع) توده های میلیونی را در برابر ستمگران بسیج میکند و این تمسک به امام حسین (ع) و ایشان را الگو قرار دادن در تمامی زمینه ها از جمله جهاد نظامی، علمی، اقتصادی، جهاد با نفس و سایر زمینه هااست.

وی تصریح کرد: جامعه اسلامی باید با الگو برداری از وجود مبارک امام حسین (ع) در زمینه های مختلف این جهاد را به منصه ظهور رساند.

انتهای پیام/۱۲۷