نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

شعبه ویژه رسیدگی برای حل مشکلات بانک‌ها و کارخانه‌ها ایجاد شود/ لزوم تعیین تکلیف زمین‌های پادگان ۰۴ بیرجند

خسروی گفت: لازم است شعبه ویژه برای حل مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی خراسان‌جنوبی با بانک‌ها در دادگستری ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی، اظهار کرد: از عملکرد مثبت ریاست قوه قضاییه که باعث افزایش امید به کارآمدی مدیریت فقهی، دینی و مدیریت میدانی شده قدردانی می‌کنیم.
وی گفت: هزینه زیاد دادرسی در کشور و استان مشکل همه کشور است که نیاز است این هزینه‌ها کاهش یابد.
قوه قضائیه برخورد قانونی با ترک فعل مسئولان داشته باشد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تصریح این‌که مردم نسبت به مسائل اقتصادی کشور نگران هستند، خاطرنشان کرد: در فاصله کمتر از یک ماه تا انتخابات آمریکا و این‌که آن‌ها دنبال برگ برنده هستند تا برای انتخابات از آن استفاده کنند مشکلات اقتصادی کشور دشمن را امیدوار کرده است که تقاضا می‌شود ریاست قوه قضاییه به عنوان مدعی‌العموم و در دفاع از انقلاب برخورد قانونی با ترک فعل مسئولان داشته باشد.
خسروی ضمن اشاره به جایگاه آیت‌الله رئیسی به عنوان نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در هر جلسه‌ای اعم از سران قوا از بودجه خراسان جنوبی دفاع کنید چراکه پهناوری و پراکندگی جمعیت استان موجب شده تا در خدمات‌رسانی با مشکلاتی مواجه باشیم.
وی یادآور شد: سرانه کمک مردم متدیّن خراسان جنوبی به عتبات عالیات پنج برابر سرانه کشوری است و درخواست می‌کنیم تا از مردم این استان پشتیبانی مضاعف داشته باشید چراکه این استان دارای ظرفیت فراوانی است.
لزوم تعیین تکلیف زمین های پادگان ۰۴ بیرجند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، ناتمام ماندن زمین‌های پادگان ۰۴ ارتش بیرجند را یکی از مشکلات ۱۴ ساله دانست که باید سریع‌تر وضعیت این زمین‌ها تعیین تکلیف شود.
شعبه ویژه رسیدگی برای حل مشکلات بانک و کارخانه‌ها ایجاد شود
خسروی، مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی استان با بانک‌ها را از دیگر مشکلات بیان کرد و افزود: لازم است شعبه ویژه برای حل این مشکل در دادگستری ایجاد شود.
وی با بیان این‌که باید بودجه سازمان زندان‌ها با توجه به تورم افزایش یابد، گفت: منابعی که توسط موادمخدر به کشور واریز می‌شود درصد اندکی از آن به شهرستان بیرجند برگشت داده می‌شود که درخواست داریم تا میزان برگشت این رقم اعتباری افزایش یابد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: در برخی شهرستان‌های استان خراسان جنوبی اداره ثبت اسناد وجود ندارد که درخواست ایجاد اداره ثبت اسناد در این شهرستان‌ها از جمله زیرکوه و خوسف هستیم.
انتهای پیام/۵