معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی:

شعب رسیدگی به جرائم احتمالی انتخاباتی تشکیل شده است

حجت الاسلام وحدانی گفت: در دادسراها و محاکم قضایی شعب خاصی برای رسیدگی به موقع و با دقت به جرائم احتمالی انتخاباتی تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی صبح امروز در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: طبق ماده ۶۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، این ستاد به ‌منظور پیشگیری از وقوع جرم، ضمن هماهنگی با ناظرین شورای نگهبان و هیئت‌اجرایی تشکیل شده است.
وی با اشاره به این‌که کار ستاد دخالت در امور اجرایی انتخابات نیست، افزود: هدف از تشکیل این ستاد هماهنگی‌های لازم و تعامل بین دستگاه های ذی ربط برای پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: در حوزه‌های قضائی امور مرتبط با انتخابات جهت پیشگیری از وقوع جرم رصد و پایش می‌شود.
حجت الاسلام وحدانی افزود: در دادسراها و محاکم قضایی شعب خاصی برای رسیدگی به موقع و با دقت به جرائم احتمالی انتخاباتی تشکیل شده است.
وی با اشاره به این‌که گاهی نیروهای مسلح در زمینه تشویق مردم به شرکت در انتخابات فعالیت می کنند که ممانعت ندارد، افزود: اما کار جهت تخریب یا تبلیغ از یک داوطلب توسط نیروهای مسلح یک جرم انتخاباتی است و سازمان قضائی نیروهای مسلح خراسان جنوبی باید در زمینه رسیدگی به جرائم احتمالی در این زمینه شعب خاصی را در نظر گیرند.
انتهای پیام/ ۱۳۲