نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

شعر خود را در راه تبیین حقایق اختصاص دهید/ دشمنان برای انحراف اندیشه‌ها از هنر سوءاستفاده می‌کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: متأسفانه دشمنان برای به انحراف کشیدن اندیشه‌ها، به انواع سوءاستفاده‌ها به اسم هنر روی می‌آورند که در واقع عین بی‌هنری است و حقیقت عالم را تحریف و در قالب هنر کاذب به خورد انسان‌ها داده و اسم آن را هنر می‌گذارند و از این راه بسیاری عواطف و احساسات را به ناحق تصرف می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با جمعی از شاعران خراسان جنوبی با گرامیداشت ۱۵ خرداد و تسلیت شهادت حضرت امام علی(ع) و همچنین رحلت امام راحل(ره)، اظهار کرد: خداوند در انسان استعداد تشخیص حق از باطل را آفریده است و از طرفی هم مسئول است.
وی با اشاره به این‌که هوای نفسانی و کج‌اندیشی‌ها همواره سبب منحرف‌شدن انسان‌ها را از راه حق می‌شود، تصریح کرد: کسی که خود را به خواب بزند هر چه هم که با او اتمام حجت شده باشد بیدار نمی‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به تأثیر هنر و بویژه شعر در ماندگاری وقایع تاریخی اشاره و عنوان کرد: بسیاری از وقایع تاریخی که امروز برای ما به یادگار مانده‌اند شاهد آن هستیم که در قالب هنر و شعر بوده است.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: همه آرمان‌های حقیقی بایستی در قالب هنری پیاده شود و در صورت‌های مختلف به جامعه مخاطب ارائه شود.
وی بیان کرد: عالم هستی دارای واقعیت‌هایی است که برای کشف آن، راه‌هایی از جمله عقل، وحی، عرفان، علم و فطرت وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن خطاب قرار دادن شاعران حاضر در جلسه یادآور شد: شعر خود را در راه تبیین حقایق اختصاص دهید که برای شما باقیات صالحات بماند.
آیت‌الله عبادی با اشاره به این‌که جامعه امروزی پر از ظلم و جور است، متذکر شد: همان‌طور که در جبهه نظامی در راستای دفاع از سرزمین تصرف شده تلاش می‌شود، در جبهه نرم نیز بایستی تلاش شود که از تصرف اندیشه‌ها جلوگیری شود.
وی ادامه داد: متأسفانه دشمنان برای به انحراف کشیدن اندیشه‌ها، به انواع سوءاستفاده‌ها به اسم هنر روی می‌آورند که در واقع عین بی‌هنری است و حقیقت عالم را تحریف و در قالب هنر کاذب به خورد انسان‌ها داده و اسم آن را هنر می‌گذارند و از این راه بسیاری عواطف و احساسات را به ناحق تصرف می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام راحل(ره) اظهار کرد: هنر امام راحل(ره) در این بود که بالاترین مسائل را در پایین‌ترین سطح بیان می‌کردند تا همه عوامل و خواص به خوبی به درک آن بپردازند، اما متأسفانه همان زمان هم رسانه‌هایی بودند که حرف‌ها و سخنان امام را تحریف می‌کردند و طور دیگری که دلشان می‌خواست می‌نوشتند.
آیت‌الله عبادی ادامه داد: امروز هم دشمنان فضا را غبارآلود کردند تا مردم بین تشخیص آن‌چه که حق است از باطل بمانند و چشم ما حق را نبیند.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱ج۱۴۶۱۷۲/ ۴