مدیر مسئول روزنامه زعفران مطرح کرد

شفافیت صداقت کاندیدا را نشان می‌دهد/ کاندیداها نباید از مناظره فرار کنند

زاهدی پور گفت: اگر هزینه کِردهای کاندیداها شفاف باشد به نفع کاندیدا است. به قول معروف کسی که ریگی به کفش ندارد هر چه دارد را بیان می‌کند. در حال حاضر با توجه به رصد‌هایی که صورت می‌گیرد همه زیر ذره بین هستند و فرصت پرده پوشی از افراد گرفته می‌شود لذا هر چه فرد شفاف عمل کنند به نفع خودشان است چراکه دست پاکی و صداقت فرد را نشان می‌دهد.

ابوالفضل زاهدی‌پور مدیر مسئول روزنامه زعفران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، در مورد اهمیت حضور حداکثری در انتخابات اظهار کرد: شور و فضای طرفداران رقابت‌های انتخاباتی استان و شهر بیرجند هر چه به لحظات پایانی پیش می‌رود بیشتر می‌شود و برخی از کاندیداهایی که به نوعی احساس می‌شد تمایلی برای وارد شدن در عرصه نداشتند شاهد حضور پرشور این افراد هستیم.
وی افزود: شور انتخاباتی سطح شهر به غلظت شور انتخاباتی دوره‌های قبل نیست اما به نظر می‌رسد طی ساعات پایانی شور تبلیغات بیشتر شود.
مدیر مسئول روزنامه زعفران بیان کرد: بعضی از نهادها، ارگان‌ها، احزاب، انجمن‌ها و رسانه‌ها وظایفی دارند که باید انجام دهند و در راستای افزایش مشارکت حداکثری تاثیر گذار باشند.
زاهدی‌پور عنوان کرد: در خراسان‌جنوبی اگر به این مسائل توجه شود حائز اهمیت است چون تمام نگاه‌ها با گرایش‌های مختلف حداقل بر سر توسعه استان بایکدیگر وجه مشترک دارند.
وی اظهار کرد: باید نماینده قابلی در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم که از وضعیت استان بتواند دفاع کند و استان را به جلو حرکت دهد. ما از گذرگاه مجلس حرف‌های زیادی برای توسعه استان داریم و می‌توانیم به انجام برسانیم که از طرف وکیل مردم به ظهور و بروز می‌رسد.
مدیر مسئول روزنامه زعفران گفت: هر چه مردم استان در بحث مشارکت، حضور حداکثری داشته باشند فردی که انتخاب شود از پشتکار، اعتماد به نفس و روحیه مطالبه‌گری بالاتری برخوردار خواهد بود و بهتر در مجلس می‌تواند برای منافع استان تلاش کند چون پشت سر خود افرادی را دیده است که با روحیه مطالبه‌گری پای صندوق رای آمده‌اند.
زاهدی‌پورگفت: حضور مردم پای صندوق‌های رای برای توسعه استان یک ضرورت است.
وی اظهار کرد: اگر از بعد امنیتی به حضور حداکثری نگاه کنیم نیز مسئله مهمی است چراکه نظام ما در راستای بقا و دوام خود به پشتوانه مردم نیاز دارد و هر چه حضور مردم بیشتر باشد قطعا امنیت نظام بیشتر خواهد بود. حضور گسترده برای افرادی که از خارج فضای داخل را رصد می‌کنند مهم است چراکه انقلاب اسلامی هنوز با جان، روح و دل مردم ایران ارتباط تنگاتنگی دارد.
مدیر مسئول روزنامه زعفران با بیان این‌که حضور حداکثری در بعد ملی و بین‌المللی نیز اهمیت دارد، تصریح کرد: این انتخابات حساسیت خاصی دارد چراکه اولین انتخابات بعد از تحریم ایران توسط آمریکا، خروج آمریکا از برجام و ترور سردار سلیمانی است لذا حضور حداکثری بسیار مهم است.
زاهدی پور با بیان این‌که باید حضور پر رنگی پای صندوق‌های رای داشته باشیم، تاکید کرد: این حضور پر رنگ با پای کار بودن مردم و نقش رسانه ها، احزاب، تشکل ها و… امکان پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: نقش صدا و سیما، رسانه‌های دیداری و شنیداری با اجرای برنامه‌های مربوط بسیار مهم است. حضور نخبگان، هنرمندان و افراد مطرح استان در رسانه‌ها و جاهایی که برای مردم مهم است و به توصیه های آنها توجه می‌شود در نوع خود جذاب است و می‌تواند کمک کند به امیدوار نگه داشتن مردم و به برگزاری انتخاباتی پر شور کمک کند.
مدیر مسئول روزنامه زعفران در مورد شفافیت مالی و شرکت در مناظره، گفت: اگر هزینه کِردهای کاندیداها شفاف باشد به نفع کاندیدا است. به قول معروف کسی که ریگی به کفش ندارد هر چه دارد را بیان می‌کند. در حال حاضر با توجه به رصد‌هایی که صورت می‌گیرد همه زیر ذره بین هستند و فرصت پرده پوشی از افراد گرفته می‌شود لذا هر چه فرد شفاف عمل کنند به نفع خودشان است چراکه دست پاکی و صداقت فرد را نشان می‌دهد.
زاهدی‌پور در مورد این‌که برخی‌ها در مناظرات حاضر می‌شوند و برخی نه یا شفافیت مالی خود را اعلام نمی‌کنند، گفت: در حال حاضر کاندیداها سعی می‌کنند روی مسائل یا تبلیغاتی کار کنند که میزان رای خود را افزایش دهند.
وی خاطرنشان کرد: معمولا در این ایام، تبلیغات حالت چریکی دارد و افراد سعی می‌کنند بیشتر در بحث تبلیغات فعال شوند و هر کسی به میزان توانایی که دارد به فراخور توان کار کند.
مدیر مسئول روزنامه زعفران تصریح کرد: حضور در مناظره به معنای این‌که ما یک طیف را سفید یا سیاه بدانیم یا اگر فردی در مناظره برنده شد یا باخت تفکرات عوض شود درست نیست. هدف از برگزاری مناظره بالارفتن آگاهی مردم است. برخی‌ها شاید فکر میکنند اگر در مناظره شرکت نکنند تاثیر بیشتری داشته باشد و به جای آن به تبلیغات بپردازند لذا باید به نظر کاندیداها احترام گذاشت.
زاهدی پور گفت: حضور در پای میز مناظره هم تهدید است و هم فرصت. من شخصا اگر باشم در مناظره شرکت می‌کنم و ریسک را می‌پذیرم چراکه فردی که قرار است وارد جای بزرگی مثل مجلس شود از این طور جاها نباید ترس داشته باشد، فرار کند و فاصله بگیرد.
وی عنوان کرد: کاندیدا برای رای آوردن تلاش می‌کند اگر احساس کند آدم قوی باشد اما سخنور نباشد و نتواند در لحظه پاسخگوی جواب سوال‌ها باشد احساس می‌کند اگر در مناظره شرکت نکند بهتر است چرا که احتمال دارد باعث ریزش آرا شود. اما این به معنای این‌که فرد کاندیدای بدی است، نیست.
مدیر مسئول روزنامه زعفران افزود: من به تبلیغات چریکی در ساعات پایانی تبلیغات اعتقاد دارم و فکر می‌کنم در این لحظات اگر هرکدام از کاندیداها تبلیغات خاص و متفاوت بدون این‌که یکدیگر را تخریب کنند داشته باشند بسیار تاثیرگذار است.
زاهدی پور عنوان کرد: تبلیغات چریکی به معنای تخریب نیست بلکه به معنای رای آوردن بیشتر فرد با تبلیغات متفاوت است که هنگام شمارش آرا بتواند خود را نشان دهد. یک شُک تبلیغاتی ممکن است هزاران رای را جابجا کند.
وی با بیان این‌که تحرکات تبلیغاتی کاندیداهای ما بسیار ضعیف است، اظهار کرد: کاندیداها از روش‌های قوی تبلیغاتی بهره نبرده‌اند و با توجه به این‌که برخی رای‌های سیالی داریم که هر فرد می‌تواند به سمت خود جذب کند طبیعی است هر کاندیدایی باهوش‌تر عمل کند می‌تواند آرای سبد خود را بالا ببرد.
مدیر مسئول روزنامه زعفران در مورد فعالیت رسانه‌ها و روزنامه، گفت: رسانه و روزنامه‌هایی که فعالیت می‌کنند تحت مدیریت یک فرد اداره می‌شود و مدیر رسانه رسالت اطلاع رسانی دارد و بدون این‌که نظر شخصی خود را بخواهد اعمال کند باید کار ژورنالیستی انجام دهد.
زاهدی پور بیان کرد: روزنامه زعفران آزاد است و از تمامی گروه‌ها در این روزنامه مطلب نوشته شده و به همه کاندیداها گفته‌ایم یک ستون رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم که برنامه‌های خود را اعلام کنند و به گرایش افراد هم هیچ کاری نداریم.
مدیر مسئول روزنامه زعفران بیان کرد: امیدوارم فردی انتخاب شود که بتواند برای توسعه استان گام بردارد و از همه مهمتر فرهنگ حمایت از نماینده آینده است که باید بین مردم جا باز کند و چه فرد مورد نظر ما رای بیاورد چه نیاورد باید مورد حمایت همه باشد و با مطالبه‌گری از وی برای توسعه استان کمک کنیم.
زاهدی‌پور عنوان کرد: ان‌شاء‌الله روز جمعه اتفاق خوبی رقم بخورد و با شور پای صندوق رای حاضر شویم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴