معاون کمیته امداد امام (ره) کشور:

شفاف سازی مسئولان امداد از سوء استفاده دشمن جلوگیری می کند

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام (ره) کشور گفت: شفاف سازی مسئولان امداد در زمینه کمک های مردم جلوی سوء استفاده دشمن و حتی خواص را می گیرد.

به گزارش خاورستان،حبیب الله آسوده با بیان این مطلب در دوازدهمین همایش زکات کشور در خراسان جنوبی که با حضور معاون سیاسی استاندار برگزار شد، اظهار کرد: آئین نامه پرداخت زکات با پیگیری های انجام شده، بعد از ۱۰ سال، برای تصویب در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که کاهش فقر مطلق با پرداخت زکات امکان پذیر است، افزود: پرداخت زکات راه برون رفت از بحث اشتغال و کار آفرینی در کشور برای حل مشکلات مردم است.

به گفته وی؛ کمیته امداد با اعتباری که اختصاص داده امسال ۵ هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد می کند و آماده آبادانی نقاط محروم با بهره گیری از منابع امداد است.

معاون کمیته امداد کشور با اشاره به این که برای جمع آوری زکات خواستار انسجام دستگاه های اجرای در هر شهرستان هستیم، گفت: مردم سال گذشته ۴۸۸ میلیارد تومان صدقه از طریق ۵ میلیون صندوق خانگی و ۳۰۰ هزار صندوق صدقات معابر و اماکن کمک کردند.

آسوده با بیان این که امداد کشور ۷۰۰ هزار دانش آموز ، ۸۰ هزار بیمار صعب العلاج ، یک میلیون و ۶۰۰هزار زن سرپرست خانواده و… را تحت پوشش دارد، بیان داشت: ۹ هزار مرکز نیکوکاری در کشور وجود دارد و به ایتام تحت پوشش امداد در کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار خیر کمک می کنند.

به گفته وی؛ افراد خیر کمک های نقدی خود را به مبلغ حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مستقیم به حساب ایتام و محسنین واریز کرده اند.

وی با اشاره به این که مسئولان امداد باید با شفاف سازی پاسخگوی مردم در زمینه پرداخت زکات و دیگر کمک های مردمی باشند، ادامه داد : در این صورت دشمن و حتی خواص نمی توانند از این موضوع سوئ استفاده کنند.

آسوده تأکید کرد: امروز استکبار جهانی در یک طرف و ام القرای اسلام در طرف دیگر قرار دارد و هر جا دشمن احساس کند که ما وارد میدان گفتمان نشده ایم، فتنه را با بهره گیری از قدرت رسانه ای خود در جامعه گسترش می دهد.

وی هدف از برگزاری همایش زکات در کشور را جریان سازی در این خصوص اعلام و اظهار کرد: از تفکر روحانیت و بسیج باید در این زمینه بهره بگیریم .

شایان ذکر است؛ در پایان در همایش علمی، ترویجی و تکریمی زکات از ۲۲ زکات دهنده خراسان جنوبی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/۳