رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی به ۴۴۰ نفر رسید/ پلمپ ۸ واحد صنفی

دهقانی گفت:از ۴۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی ۳۸۲ بیماری بهبود یافته و مرخص شدند، ۱۶ بیمار بستری هستند و ۴۲ نفر فوت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ نمونه آزمایش در استان انجام شد که نتیجه ۲ نمونه مثبت ابتلا به کرونا شناسایی شده است.
وی افزود: از ۴۰ آزمایش انجام شده ۲۱ مورد مربوط به افراد بستری و ۱۹ مورد سرپایی بوده که دو نمونه مثبت مربوط به افراد سرپایی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ابتدا تا کنون یک هزار و ۷۸۱ آزمایش در استان انجام شده که نتیجه یک هزار و ۳۴۱ نمونه منفی و ۴۴۰ مورد مثبت شده است.
دهقانی عنوان کرد: از ۴۴۰ نفر مبتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی ۳۸۲ بیماری بهبود یافته و مرخص شدند، ۱۶ بیمار بستری هستند و ۴۲ نفر فوت کردند.
وی اظهار کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوت ناشی از کرونا در استان نداشتیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دو نفری که امروز نتیجه آزمایش آنها مثبت شده مربوط به شهرستان بیرجند هستند.
دهقانی عنوان کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان طبس ۱۳۲ مورد، بیرجند ۱۲۶، قاین ۵۶، زیرکوه ۳۸، فردوس ۲۳، سرایان۲۱، بشرویه ۱۹، درمیان ۱۱، سربیشه ۷، نهبندان۴ و خوسف ۳ مورد است.
وی با بیان اینکه اصناف تا ساعت ۲۴ امشب مهلت دارند برای دریافت کد سلامت به سامانه وزارت بهداشت مراجعه کنند، گفت: خوشبختانه شرایط در خراسان جنوبی خوب است و اصناف همراهی خوبی دارند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: امروز ۵ هزار و ۸۳ بازدید با همکاری ۱۳۵ بازرس از اصناف استان انجام شده که ۳ هزار و ۴۶۴ بازرسی به صورت مشترک از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت، استانداری و اتاق اصناف بود.
دهقانی افزود: طی بازرسی هایی که امروز صورت گرفت ۸ واحد صنفی کم خطر و ۴ واحد صنفی پرخطر به دلیل نداشتن کد سلامت و رعایت دستورالعمل پلمپ شد.
انتهای پیام/۱۲۷