معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۳۵۷ نفر رسید

مهدی زاده گفت: طی 24 ساعت گذشته 6 نمونه مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شد و شمار مبتلایان به 357 نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ نمونه مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۳۵۷ نفر رسید.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت ۶۶ نمونه آزمایش در استان انجام شد که ۶۰ نمونه منفی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تا کنون ۱۳۰۴ آزمایش در استان انجام شده که ۹۴۷ نمونه منفی و ۳۷۵ نمونه مثبت شده است.
مهدی زاده عنوان کرد: از ۳۵۷ نمونه مثبت ۳۸ بیمار بستری هستند که وضعیت ۷ نفر وخیم است، ۲۸۶ نفر بهبود یافته و مرخص شدند و با توجه به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دو نفر فوتی در استان داشتیم اما آمار فوتی های استان خراسان‌جنوبی همان ۳۳ نفر است و این دو نفر با توجه به اینکه اهل استان‌های تهران و خراسان رضوی هستند آمار فوتی در استان خودشان ثبت شده است.
وی با اشاره به طرح ملی غربالگری، اظهار کرد: تا ساعت ۱۹ امشب ۲۲۶ هزار و ۴۹ خانوار معادل ۹۴ درصد خانوار استان و ۷۴۸ هزار و ۲۷۱ نفر معادل ۸۹٫۲ درصد جمعیت افراد استان مورد غربالگری قرار گرفتند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۸۱ هزار و ۱۹۸ نفر با مراجعه به سامانه www.salamat.gov.ir وزارت بهداشت را تکمیل کردند.
مهدی زاده خاطرنشان کرد: از افرادی که مورد غربالگری ۴۲۰۰ نفر مشکوک ابتلا به کرونا بودند که از این تعداد ۲ هزار و ۸۰۱ نفر هیچ مشکلی نداشتند، یک هزار و ۱۹۰ نفر دارای موارد مشکوک اندکی بودند که توصیه شد در خانه استراحت کنند، ۲۱۱ نفر نیاز به ارجاع به بیمارستان داشتند که از این تعداد ۹ نفر مورد درمان سرپایی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه طرح ملی غربالگری در استان ادامه دارد، افزود: اولویت اول برای غربالگری با افرادی است که در سامانه ثبتنام کردند، افرادی که دارای بیماری زیمنه ای هستند و افرادی که با بیماران مثبت در ارتباط بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برنامه غربالگری به صورت هوشمند در خراسان جنوبی دنبال می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷