رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۲۶۶ نفر رسید/ ۲۰۱ بیمار مرخص شدند

دهقانی گفت: تاکنون از 798 بیماری که دارای علائم مشکلات تنفسی بودند و از آنها آزمایش انجام شد 532 نمونه منفی و 266 نمونه مثبت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگارن، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ نمونه مثبت جدید ابتلا به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی ثبت شده است.
وی افزود: تاکنون از ۷۹۸ بیماری که دارای علائم مشکلات تنفسی بودند و از آنها آزمایش انجام شد ۵۳۲ نمونه منفی و ۲۶۶ نمونه مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ۲۶۶ بیمار مبتلا به کویید ۱۹ در خراسان‌جنوبی تاکنون ۲۰۱ بیمار بهبود یافته و ترخیص شدند، ۴۱ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و با یک مورد فوتی جدید امروز که ۹۰ سال سن داشت شمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به ۲۴ مورد رسید.
دهقانی در مورد طرح ملی غربال‌گری، عنوان کرد: تا کنون ۱۸۱ هزار و ۵۳۹ خانوار مورد غربال‌گری قرار گرفتند که معادل ۷۵ درصد مجموع جمعیت استان است.
وی اظهار کرد: از این تعداد خانوار تا کنون ۹۹ نفر نیاز به ارجاع به سطوح تخصصی بالاتر داشتند و برای ۷ نفر درمان دارویی آغاز شده است.
انتهای پیام/۱۲۷