رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در خراسان جنوبی به ۱۹ نفر رسید

دهقانی گفت: تاکنون 19 مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ آزمایش جدید در خراسان‌جنوبی انجام شده که ۴ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است.
وی افزود: هر چهار مورد شناسایی جدید مربوط به بیماران بستری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در مورد آزمایشات سریع نیز تعداد نمونه‌های آزمایش شده ۲۶۹ مورد بوده که ۱۹ مورد مثبت شناسایی شده است.
دهقانی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳۹ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱ مورد بستری مثبت می‌باشند.
وی از بستری ۴ مورد مثبت در آی‌سی‌یو خبر داد و گفت: یک بیمار مثبت بدحال است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوت ناشی از کرونا در استان شناسایی نشد و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان ۷۶۲ مورد است.
دهقانی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون ۴۲ هزار و ۸۲۰ آزمایش انجام شده که ۲۶ هزار و ۸۸۱ مورد منفی و ۱۵ هزار و ۹۳۹ مورد مثبت شده است.
وی افزود: تابه امروز ۱۵ هزار و ۱۴۶ بیمار مثبت بهبود یافته یا قرنطینه خانگی در استان داشتیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچینین از شناسایی دو مورد جدید ابتلا به کرونای جهش یافته در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۹ مورد مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است.
دهقانی تصریح کرد: احتمال افزایش تعداد موارد شناسایی کرونای انگلیسی در استان وجود دارد زیرا افرادی را می‌بینیم در یک خانواده که به طور همزمان چندین نفر مبتلا شدند.
وی تاکید کرد: هم استانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی از قبیل شست و شوی مکرر دست‌ها، عدم تردد غیر ضرور، عدم حضور در تجمعات، دورهمی‌ها و شب نشینی‌ها، بازارها و مغازه‌ها را رعایت کنند تا مانع از انتشار این ویروس شویم.
انتهای پیام/۱۲۷