رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی به ۲۲۵ نفر رسید/ توزیع دستکش در داروخانه‌های استان

دهقانی گفت: امروز 8 نمونه مثبت جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی اعلام شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان به 225 نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز ۸ نمونه مثبت جدید ابتلا به کرونا در خراسان‌جنوبی اعلام شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۲۲۵ نفر رسید.
وی افزود: از ابتدا ۶۷۶ آزمایش در خراسان جنوبی انجام شده که تاکنون ۴۵۱ نمونه منفی و ۲۲۵ نمونه مثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ۲۲۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی ۱۶۰ بیمار بهبود یافته و مرخص شدند، ۴۵ بیمار بستری و با دو نفر فوتی جدید امروز که ۷۷ و ۸۹ ساله بودند شمار بیماران فوتی ناشی از کرونا دراستان به ۲۰ نفر رسید.
دهقانی با بیان این‌که تا کنون درمان قطعی برای کرونا کشف نشده، عنوان کرد: اما سه دارو وجود دارد که شدت بیماری را درافراد کاهش داده و مدت زمان بستری بیمار را کاهش می‌دهد و در خراسان‌جنوبی نیز از این داروها استفاده می‌شود.
وی در مورد کیت‌های تشخیص کرونا موجود در استان، گفت: عمده کیت‌های استفاده شده در خراسان‌جنوبی را انستیتو پاستور تهران تهیه میکند و کیت های مورد استفاده در استان از کیت های خارجی است و کیت داخلی در استان نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مورد طرح غربال‌گری بیان کرد: تا ساعت ۱۹ امشب ۱۷۱ هزار و ۷۸۷ خانوار معادل ۷۰ درصد خانوار استان در طرح ملی غربال‌گری شرکت کردند.
دهقانی گفت: از این تعداد ۸۳ نفر نیاز به ارجاع به بیمارستان داشتند و برای ۴ نفر درمان دارویی آغاز شده است.
وی عنوان کرد: تاکنون ۵۳ هزار و ۴۷۷ نفر در طرح خوداظهاری شرکت کرده و پرسشنامه وزارت بهداشت را پر کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که ۷۰ درصد جمعیت استان در خانه ماندند که از آنها تشکر میکنم، گفت: بنابر دستور رئیس جمهور رفت و آمد ها ممنوع سختگیری هایی انجام خواهد شد و در یک بازه زمانی مشخص به افرادی که در مسافرت هستند مهلت برگشت داده خواهد شد.
دهقانی خاطرنشان کرد: تمامی سختگیری ها برای حفظ سلامت مردم است.
وی تصریح کرد: مادران باردار با خیال راحت به بیمارستان ولی عصر (عج) مراجعه کنند و مطمئن باشند در بخش زنان و زایمان بیمارستان ولی عصر (عج) هیچ مشکلی وجود ندارد و کاملا فضا از بخش بیماران مبتلا به کرونا جداسازی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از توزیع تعداد زیادی دستکش از فردا در داروخانه های استان خبر داد و افزود: با توزیع محلول های ضدعفونی در سطح استان قسمت عمده ای از نگرانی های مردم برطرف میشود.
دهقانی از تمامی اصنافی که برای حفظ سلامت مردم صنوف خود را تعطیل کردند نیز تشکر کرد.
انتهای پیام/۱۲۷