رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی به ۱۴۸ نفر رسید/ ۷۰ نفر بهبود یافتند

دهقانی گفت: از 148 نفر مبتلا به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی 64 نفر بستری و 70 نفر بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز تعداد مبتلایان جدید به کرونا در خراسان‌جنوبی ۸ نفر بود و در مجموع شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۱۴۸ نفر افزایش یافت.
وی افزود: آمار جدید امروز خراسان‌جنوبی با آماری که از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام شد ۳ نفر اختلاف داشت و دلیل آن این بود که نتیجه سه نمونه مبتلایان در شهرستان بشرویه دیر اعلام شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ۴۴۶ نمونه ارسال شده ۲۹۸ نمونه منفی و ۱۴۸ مورد مثبت اعلام شده است.
دهقانی عنوان کرد: از ۱۴۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی ۶۴ نفر بستری و ۷۰ نفر بهبود یافته و مرخص شده‌اند.
وی با بیان این‌که تعداد فوتی های استان به ۱۴ نفر رسید، اظهار کرد: ۷ نفر فوتی از شهرستان بیرجند، ۶ نفر طبس و یک نفر فوتی جدید امروز قاین ۹۰ ساله و دارای بیماری قلبی بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از ۸ مورد مثبت جدید امروز یک نفر در شهرستانهای بیرجند، قاین، فردوس، زیرکوه، درمیان و سه نفر مربوط به بشرویه هستند.
دهقانی بیان کرد: شمار مبتلایان به تفکیک در شهرستان بیرجند ۵۷ نفر، قاین ۱۸، زیرکوه ۱۹، فردوس ۱۲، طبس ۲۶، سرایان ۴، سربیشه ۲، بشرویه ۵، درمیان ۴ و نهبندان یک نفر است.
وی با تاکید بر این‌که مردم در خانه بمانند، افزود: از مردم درخواست میشود به سایت www.salamat.gov.ir مراجعه و با تکمیل پرسشنامه در طرح ملی غربال‌گری شرکت کنند تا بتوانیم هر چه سریعتر طرح غربال‌گری را در استان انجام دهیم.
انتهای پیام/۱۲۷