رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

شمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۲۰۰ نفر رسید/ توزیع ۸۰ هزار ماسک از فردا

دهقانی با بیان این‌که تعداد مبتلایان به کرونا در استان به 200 نفر رسید، گفت: از این تعداد 135 بیمار مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و ترخیص شدند، 47 بیمار بستری و 18 بیمار فوت کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمددهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز بیش از ۵۰ نمونه در خراسان‌جنوبی انجام شد که ۲۲ نمونه مثبت ابتلا به کرونا ثبت شده است.
وی با بیان این‌که تعداد مبتلایان به کرونا در استان به ۲۰۰ نفر رسید، افزود: از این تعداد ۱۳۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و ترخیص شدند، ۴۷ بیمار بستری و ۱۸ بیمار فوت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: امروز یک بیمار آقا ۷۹ ساله در فردوس فوت کرد و شمار فوتی‌ها در بیرجند ۷، طبس ۹، قاین یک و فردوس یک نفر است.
دهقانی عنوان کرد: شمار مبتلایان به کرونا در بیرجند با ۷ مورد جدید به ۶۸ نفر، قاین با دو مورد جدید ۲۷، طبس با ۸ مورد جدید ۴۳، فردوس با یک مورد جدید ۱۵ نفر، زیرکوه با یک مورد جدید ۲۵ نفر، سرایان با یک مورد جدید ۷ نفر،سربیشه با یک مورد جدید ۳ نفر، درمیان بدون مورد جدید ۴ نفر، نهبندان یک نفر و خوسف یک نفر است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر انتقال ویروس کرونا در استان درون استانی و خانوادگی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به طرح ملی غربال‌گری، گفت: تا ساعت ۱۹ امشب ۱۶۳ هزار و ۳۹۹ خانوار مورد غربال‌گری قرار گرفتند.
دهقانی بیان کرد: از این تعداد ۷۱ نفر نیاز به ارجاع به سطح تخصصی داشتند و برای سه نفر درمان دارویی انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: ۴۹ هزار و ۹۶۱ نفر از طریق مراجعه به سامانه خود اظهاری پرسش‌نامه وزارت بهداشت را تکمیل کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از توزیع ۸۰ هزار ماسک در خراسان‌جنوبی از فردا خبر داد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته این تعداد ماسک در استان تهیه شده که از فردا به دو روش توزیع خواهد شد.
دهقانی گفت: ماسک‌های تولید شده از طریق داروخانه‌های سطح استان و فروشگاه های اینترنتی که مجوز سازمان صمت را دارند توزیع می‌شود.
وی تاکید کرد: از هم استانی‌ها درخواست می‌شود افرادی که نیاز به ماسک دارند برای دریافت ماسک به داروخانه و فروشگاه‌های مجاز مراجعه کنند و از هجوم آوردن و ایجاد صف در داروخانه ها خودداری شود.
انتهای پیام/۱۲۷