نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

شناخت دشمن و نقشه او از شاخصه‌های بصیرت است/ تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس عدم‌درک جنگ اقتصادی

خسروی گفت: اگر دولت شرایط جنگ اقتصادی را درک می‌کرد، لایحه بودجه 1400 طوری بسته نمی‌شد که 25 درصد به حقوق کارمندان افزوده شود اما تورم نرخ 40 درصدی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در همایش دختران حاج قاسم، با اشاره به دهه بصیرت و اهیمت این موضوع، اظهار کرد: شهید سلیمانی یکی از نشانه های خداوند است که آمریکا و اسرائیل شیشه عمر او را شکستند، اما عطر او در تمام دنیا پیچید، به طوری که ۴۳۰ شهر هندوستان در پی شهادت او به اعتراض برخاستند.
وی افزود: در مراسم تشییع و اکنون سالگرد این شهید بزرگوار، حتی شاهد حضور افراد خارجی بر سر مزار او هستیم. اما خداوند مقلب القلوب است و هر کس که ایمان و عمل صالح داشته باشد، مهر او را در دل‌ها جای می دهد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت موضوع بصیرت، بیان کرد: بنا به فرموده امیرالمومنین(ع)، انسان اگر کور باشد بهتر از این است که بی بصیرت باشد. چرا که کوری به اختیار خودش نیست اما بی بصیرتی به انتخاب خودش مربوط است.
شناخت دشمن و نقشه او از شاخصه های بصیرت است
خسروی ادامه داد: مرحوم آیت الله مصباح یزدی، عمار درجه یک مقام معظم رهبری و یکی از افراد بصیری بود که تمام زندگی اش را برای روشنگری گذاشت. در حالی که اصلاح طلبان افراطی تهمت های زیادی را به این شخصیت انقلابی زدند و معتقد بودند که او اصلا اهل مبارزه نبوده است، اما ایشان در مقابل، هیچگاه صبر و استقامت و ولایتمداری اش را از دست نداد.
وی با بیان اینکه شاخصه اول بصیرت، شناخت دشمن است، گفت: شناخت نقشه دشمن شاخصه دیگر است که در این خصوص باید فهمید که نقشه دشمن در بعد نظامی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی یا ترکیبی است. همانطور که اگر برخی افراد جنگ اقتصادی دشمن را تشخیص می دادند و خود را مجهز می کردند، اکنون وضعیت اقتصادی مردم اینگونه نبود.
تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس عدم درک جنگ اقتصادی/ شرایط مردم در پی اجرای لایحه بودجه ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی افزود: اگر این شرایط اقتصادی را درک می کردند، لایحه بودجه ۱۴۰۰ طوری بسته نمی شد که ۲۵ درصد به حقوق کارمندان افزوده شود اما تورم نرخ ۴۰ درصدی داشته باشد. اما در این وضعیت؛ شرایط افرادی که کارمند نبوده و از حقوق و بیمه برخوردار نیستند چگونه خواهد بود؟ در حالی که بار انقلاب بر روی دوش این افراد است.
خسروی بیان کرد: دولت باید در همه موارد، منافع عمومی را در نظر بگیرد، نه منافع خواص را. چرا که خواص تا زمانی با انقلاب همراه خواهند بود که منافعشان تامین شود، اما عوام همیشه و در هر شرایطی پای نظام و انقلاب ایستاده اند.
وی با اشاره به عدم کنترل و نظارت بر فضای مجازی و وجود اتفاقاتی مانند لایو نوجوان ۱۴ ساله با یک هرزه در خارج از کشور، اظهار کرد: بصیرت و تشخیص مسئولان کجاست؟ متاسفانه برخی فضای مجازی را منبع درآمدی در ردیف درآمدهای نفتی می بینند و به همین دلیل راضی به راه اندازی شبکه ملی ارتباطات و اطلاعات نیستند. در حالی که دشمن با یک گوشی موبایل، فرزند و خانواده ما را خواهد گرفت.
عدم بصیرت علت نارسایی بین مردم و مسئولان
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع دیگری که در بحث بصیرت وجود دارد استفاده از تجربه ها و اینکه کی و چگونه اقدام شود، است، تصریح کرد: در حالی که کربلا ۷۲ تن شهید داد، اما توابینی که در این واقعه امام خود را یاری نکردند، بعدا حدود ۴ هزار تن شهید دادند. در حالی که تعداد این شهدا بسیار بیشتر از شهدای کربلا است، اما تاثیر چندانی در مقابل تاثیر به جامانده از شهدای کربلا ندارد.
خسروی اظهار کرد: اکنون که بیش از ۱۱ سال از فتنه ۱۳۸۸ گذشته است، برخی لب به سخن گشوده اند، اما زمانی که مقام معظم رهبری ندای أین عمار سر می داد، سخنرانی ها و مقاله نویسی های این افراد کجا بود؟ چرا بصیرت نداشتند.
وی با بیان اینکه یکی از علت های نارسایی بین مردم و دولت، یا عدم بصیرت است یا سربازگیری دشمن در جبهه خودی، گفت: مقام معظم رهبری در دولت قبل تاکید کردند که مسئولان مشکلات عمومی کشور و اختلافات را بین خودشان حل کنند و آن را به میان مردم نیاورند.
رئیس جمهور برای دفاع از وزیرش هم حاضر به حضور در مجلس نیست/ مسئولان اختلافات خود را به سطح جامعه نکشند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه رئیس جمهور حتی برای دفاع از وزیر خودش هم حاضر به حضور در مجلس نیست و یکی از دلایلی که وزیر پیشنهادی صمت از مجلس رأی اعتماد نگرفت، همین موضوع بود. در واقع طی ۷ ماه تشکیل مجلس، رئیس جمهور دوبار در مجلس حضور یافته که یک بار مراسم افتتاحیه مجلس و یک بار هم جلسه اخیر سران سه قوه بوده است.
خسروی تاکید کرد: مسئولان باید از کشاندن مشکلات و اختلافات به سطح جامعه خودداری کرده و مردم را در مقابل یکدیگر قرار ندهند. البته اگر بصیرت وجود داشته باشد، شاهد چنین مشکلاتی در جامعه نخواهیم بود.
التماس آمریکا به حاج قاسم و عطش مسئولان برای مذاکرات بی حاصل
وی با اشاره به اینکه بصیرت به راحتی به دست نمی آید و خداوند در قرآن بیان می کند که “با ما باش تا در تشخیص حق و باطل به تو کمک کنیم”، افزود: در این خصوص یکی از یاران دیرین مقام معظم رهبری که قبل از پیروزی انقلاب با ایشان آشنا شده بود و در تمام دوران انقلاب، زندان ها و مسئولیت های دفاع مقدس همراه ایشان بود، اما در ادامه مسیر مواضعی داشت که دیگر رهبر انقلاب در مراسم نماز میت او، جمله ” اللهم لا نعلم الا خیرا” را برایش تلاوت نکردند، در حالی که ایشان همین جمله را برای شهید سلیمانی سه بار و آن هم در حالی که از گریه؛ شانه هایشان تکان می خورد، تکرار کردند.
خسروی تصریح کرد: در حالی که شهید سلیمانی نامه وزیر امور خارجه آمریکا را باز هم نکرد و دشمن دنبال التماس از او بود، اما از آن طرف برخی دیگر برای مذاکرات بی حاصل عطش دارند و زندگی مردم را شرطی کرده اند.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴