سرپرست اداره مدیریت راه های خراسان جنوبی خبر داد

شناسایی بیش از ۱۱ هزار مورد تخلف سرعت در تیرماه سال جاری در محورهای خراسان جنوبی

سرپرست اداره مدیریت راه های خراسان جنوبی گفت: 52 سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط بیش از 3 میلیون پلاک خوانی را در تیرماه سال جاری در محورهای استان ثبت کرده‌اند که از این تعداد بیش از 11 هزار پلاک با سرعت غیرمجاز شناسایی شد.

به گزارش خاورستان، هادی بهمنی سرپرست اداره مدیریت راه های خراسان جنوبی اظهار کرد: ۵۲ سامانه ثبت تخلف فعال با قابلیت ثبت سرعت متوسط بیش از ۳ میلیون پلاک خوانی را در تیرماه سال جاری در محورهای استان ثبت کرده اند که از این تعداد بیش از ۱۱ هزار پلاک با سرعت غیرمجاز شناسایی شد و اطلاعات آن در اختیار پلیس قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در تیرماه سال جاری روزانه بطور میانگین بیش از ۳۵۰ مورد تخلف توسط این دوربین ها به ثبت رسیده است، افزود: تخلفاتی همچون سرعت غیرمجاز از مهمترین عوامل تصادفات جاده ای به شمار می رود که در کنار حضور پلیس در جاده ها، تجهیز محورهای ارتباطی به دوربین های ثبت تخلف به صورت شبانه روزی و در تمام شرایط جوی امکان ثبت آنلاین تخلفات را فراهم می کند و می تواند در افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و کاهش چشمگیر تخلفات حادثه آفرین تاثیر بسزایی بدنبال داشته باشد.
سرپرست اداره مدیریت راه های خراسان جنوبی گفت: بر اساس تحلیل صورت­ گرفته بر ترافیک عبوری در طول بیش از ۲ هزار کیلومتر از راههای شریانی استان، درصد تخلفات سرعت غیر مجاز ثبت­ شده در تیرماه به‌وسیله سامانه­‌های ترددشمار حدود ۲۴ درصد بوده که متاسفانه از میانگین کشوری بسیار بیشتر است، و نیاز به افزایش تلاش­ها برای عمل به قوانین راهنمایی و رانندگی و ارتقای فرهنگ ترافیک را نشان می­دهد.
بهمنی خاطرنشان کرد: نتایج پایش و تحلیل ترافیک محورهای خراسان جنوبی نشان می­‌دهد درصد تخلفات سرعت در بعضی محورهای استان نظیر بیرجند – نهبندان بیش از ۶۰ درصد از کل تردد محورها است که زنگ هشداری برای همگی کاربران جاده­‌ای است.
وی افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی را نیز معضل دیگری در جاده­‌های استان برشمرد و افزود: غالباً بدلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که نشان دهنده عدم توجه رانندگان به استراحت مناسب و عدم توقف کافی در مجتمعات خدماتی رفاهی، در طول راه‌ها است.
انتهای پیام/ ۱۳۲