معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت برق خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

شناسایی سه مرکز استخراج ارز دیجیتال در خراسان‌جنوبی

منصوریان گفت: در مانور سراسری تعدیل روشنایی که در خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار شد، سه مرکز استخراج ارز دیجیتال با 46 دستگاه ماینر شناسایی شد.

هادی منصوریان معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خاورستان، ضمن انتقاد از مشترکینی که به صورت غیرمجاز از رمزارزها و ماینرها برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می کنند، اظهار کرد: در مانور سراسری تعدیل روشنایی که در استان همزمان با سراسر کشور برگزار شد، سه مرکز استخراج ارز دیجیتال با ۴۶ دستگاه ماینر شناسایی شد.
وی افزود: ضمن جمع آوری ماینرها با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با اجرای طرح تعدیل روشنایی معابر در سطح استان، ۴۰۰ مگاوات ساعت در مصرف برق استان صرفه جویی شد.
منصوریان عنوان کرد: با افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها، صرفه جویی در مصرف برق در دستور کار شرکت‌های توزیع برق استان‌ها قرار گرفت که تعدیل روشنایی معابر از جمله اقدامات شرکت‌های برق در پیاده سازی این مهم بوده است.
وی با بیان این‌که طرح تعدیل روشنایی معابر از حدود یک ماه پیش آغاز شده، اظهار کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۵۰ چراغ در معابر مختلف استان خاموش شده است.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی گفت: در این مدت ۱۲هزار و ۹۰۰ چراغ در معابر شهری و بلوار‌های اصلی و ۴ هزار و ۴۵۰ چراغ با همکاری ادارات راهداری و شهرداری‌ها، در جاده‌ها و بوستان‌ها خاموش شد.
منصوریان خاطرنشان کرد: در این مانور ۳۵ گروه اجرایی، ۴۰ خودرو عملیاتی و ۱۱۰ نفر پرسنل و ناظر اجرایی حضور داشتند که عملیات تعدیل روشنایی معابر عمومی و همچنین کنترل رمز ارزها از اهداف مهم این مانور بود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴